Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2010 ώρα 00:36
Σωστοτατος. Εχεις δικιο αυτο κανω. Τοσο καιρο. Ευχαριστω... Απο οτι εχω καταλαβει... Εαν πας ως καταδρομεις. Θα καταλαβεις... Πως πηγες στρατο. Ενω σαν δεα. Δεν τ νομιζω. Εκτος εαν πας ειδικων δυναμεων π θελει μεσον. Απλως κλεινω... Πιο πολυ... Ορεινος καταδρομεις αυτο π σκεφτομαι εδω και χρονια...
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 10217
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2010 ώρα 00:42
Γνώμη μου είναι αφού το σκέφτεσαι για Ορεινός να υπηρετήσεις στην 35 ΜΚ στην Κύπρο. Θα είναι και καλή σαν εμπειρία, θα παίρνεις και 2 δραχμούλες έτσι ώστε να μην στριμώχνεις και τα γερόντια σου οικονομικά όσο μπορείς και απο θέμα εκπαίδευσης είναι καλύτερα τα πράγματα στην ΕΛΔΥΚ.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2010 ώρα 00:44
Η καρδια μου λεει ορεινος καταδρομεις... Παντα ελεγα θα παω να υπιρετισω τν πατριδα μου... Για τν πατριδα μου. Πατρις οικογενεια θρισκεια. Αλλα για να κανω οικογενεια... Πλεον... Τ βλεπω κ αλλιος. Ισως αυτα τ μορια... Θ μ βοηθησουν αργοτερα. Για να βρω κ μια δουλιτσα για να σηντιρησω  τν οικογενεια μου... Παρολου π η πατριδα δεν εκανε πολλα για μενα... Εγω ηθελα θελω και θα θελω να τν υπιρετισω. Και ς περιπτωση πολεμου. Να τν σταθω. Λεω. Τωρα. Πολεμος δεν γινεται.
Επιστροφή στην κορυφή
dimitris mak Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος
Ανεπιθύμητο μέλος

Μέλος από: 21/Αυγούστου/2009
Πόντοι: 1575
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dimitris mak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Απριλίου/2010 ώρα 16:25
Και τα δυο... Αν μπορεσεις... Και παιρνεις μορια... Και για τα δυο...
Επιστροφή στην κορυφή
ΟΑΑΕΕ02 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 06/Φεβρουαρίου/2010
Πόντοι: 741
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΟΑΑΕΕ02 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2010 ώρα 18:15
Και τα δυο
Επιστροφή στην κορυφή
ΟΑΑΕΕ02 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 06/Φεβρουαρίου/2010
Πόντοι: 741
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΟΑΑΕΕ02 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2010 ώρα 18:16
Αρχικά αποστάλθηκε από D.Y.K D.Y.K Έγραψε:

Αμφίβιος Καταδρομέας ήμουνα Φιλαράκι.
αυτο δεν το ηξερα, που ησουν ρε δυκακο
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2010 ώρα 18:19
Αρχικά αποστάλθηκε από Έγραψε:

Η καρδια μου λεει ορεινος καταδρομεις... Τότε να υπηρετήσεις στους Ορεινούς. Παντα ελεγα θα παω να υπιρετισω τν πατριδα μου... Για τν πατριδα μου.Όπως όλοι μας! Πατρις οικογενεια θρισκεια. Αλλα για να κανω οικογενεια... Πλεον... Τ βλεπω κ αλλιος.Πρός το παρών είσαι εργένης και όχι Οικογενειάρχης όπως καταλαβαίνω οπότε κάνε αυτό που σου λέει η καρδιά σου και όταν βρείς βάσανο (γυναίκα δηλαδή) βλέπεις ! Ισως αυτα τ μορια... Να τα και αυτά τα πολυπόθητα μόρια... Θ μ βοηθησουν αργοτερα.Άν ψάχνεσαι για Ειδικός Φρουρός τότε σίγουρα... Οτιδήποτε άλλο θέλει βύσμα και όχι μόρια! Για να βρω κ μια δουλιτσα για να σηντιρησω Τν οικογενεια μου... Πόσο χρονών είσαι; Έχεις οικογένεια ή μιλάμε στο 'άν και όποτε';Παρολου π η πατριδα δεν εκανε πολλα για μενα... Ε και; Κάνε εσύ γι'αυτήν... Τα ιδανικά και οι αξίες της δεν ψάχνουν για ανταλλάγματα αλλά για παλικάρια που θα μπορέσουν στο μέλλον άν και όποτε απαιτηθεί να τα υπερασπιστούν! Εγω ηθελα θελω και θα θελω να τν υπιρετισω. Και ς περιπτωση πολεμου. Να τν σταθω. Λεω. Τωρα. Πολεμος δεν γινεται.Είσαι σίγουρος; Προετοιμάσου ψυχολογικά γιατί μερικές φορές οι 'κρίσεις' οικονομικές Και μή μπορούν να καταλήξουν στα 'μαχαίρια'. Αυτά !
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2010 ώρα 18:35
Αρχικά αποστάλθηκε από ΟΑΑΕΕ02 ΟΑΑΕΕ02 Έγραψε:

Αρχικά αποστάλθηκε από D.Y.K D.Y.K Έγραψε:

Αμφίβιος Καταδρομέας ήμουνα Φιλαράκι.
αυτο δεν το ηξερα, που ησουν ρε δυκακο

Ι
Επιστροφή στην κορυφή
θανασης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση θανασης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Οκτωβρίου/2011 ώρα 00:10
Φιλε μ δυκ τωρα μπορεις να περασεις σαν βατραχος κ απο ειδικες δυναμεισ?
Επιστροφή στην κορυφή
mixanikara Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Απενεργοποιημένο Μέλος

Μέλος από: 23/Οκτωβρίου/2011
Θέση: Σουηδία
Πόντοι: 187
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mixanikara Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Νοεμβρίου/2011 ώρα 01:45
ΔΕΑ πήγαινε μονο για να πάρεις ενα χαρτί ότι έκανες κάτι. ΛΟΚ πήγαινε επειδή θέλεις να κάνεις κάτι. Ετσι απλα
Υπεράνω όλων η Ελλαδα!
Επιστροφή στην κορυφή
ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Απενεργοποιημένο Μέλος

Μέλος από: 14/Μαρτίου/2011
Πόντοι: 219
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Νοεμβρίου/2011 ώρα 02:33
Αν κανεις δεα εχεις το δικαιωμα να παραμεινεις στον στρατομε τον βαθμο του δεκανεα ως εμθ και να πληρωνεσαι?
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 15112
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Νοεμβρίου/2011 ώρα 02:48
Αρχικά αποστάλθηκε από ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ Έγραψε:

Αν κανεις δεα εχεις το δικαιωμα να παραμεινεις στον στρατομε τον βαθμο του δεκανεα ως εμθ και να πληρωνεσαι;

Όχι! Και οι λόγοι βρίσκονται εδώ
Επιστροφή στην κορυφή
tasos981 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 23/Σεπτεμβρίου/2012
Θέση: Επιλοχίας
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tasos981 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Νοεμβρίου/2012 ώρα 21:22
Γεια σας παιδιαα! Το ξερω οτι ισως ειναι χαζη η ερωτηση μου αλλα. Η καλυτερη ειδικοτητα στο στρατο ξηρας πια ειναι; Εγώ θα θελα να παω ΥΕΑ στα τεθωρακισμένα ή δόκιμος στα ΛΟΚ. Διαβασσα πολλα αρθρα και μίλησα με ενα παιδι που πάει για δοκιμος στα λοκ και με είπε οτι ειναι πιο καλά απο ΥΕΑ. Θα παρακαλουσα οποιος μπορει να με απαντησεις στις παρακατω ερωτήσεις:
1) Ποια είναι η διαδικασια για να πας στα ΥΕΑ; Πηγαίνεις μόνο αμα σε επιλέξουνε ή μπορείς να δηλωσεις στο στρατιωτικο γραφειο;
2) Ποια είναι η διαδικασια για να πας Δόκιμος στα ΛΟΚ; Μέτα την θητειά σου πας ή πας πριν που θα κάνεις την θητεια;

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
expedition Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 15/Ιουλίου/2011
Πόντοι: 333
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση expedition Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Δεκεμβρίου/2012 ώρα 20:21
ΥΕΑ και δόκιμος είναι ένα και το αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34