Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 2425 26 27 31>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
akyro Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση akyro Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαρτίου/2016 ώρα 00:42
Αρχικά αποστάλθηκε από Νίκος Νίκος Έγραψε:

Ποιο από τα δύο θα ήταν καλύτερη επιλογή;
Αν τυχόν και θέλω να πάω δεα ε. Δ Κ με πάρουν δέΑ πεζικού θα μπορώ να πάω απλά αλεξίπτωτα μετά η θα μείνω δεα πεζικού;

Όχι θα μείνεις δόκιμος.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 10529
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαρτίου/2016 ώρα 19:57
Αρχικά αποστάλθηκε από Νίκος Νίκος Έγραψε:

Ποιο από τα δύο θα ήταν καλύτερη επιλογή;
Αν τυχόν και θέλω να πάω δεα ε. Δ Κ με πάρουν δέΑ πεζικού θα μπορώ να πάω απλά αλεξίπτωτα μετά η θα μείνω δεα πεζικού;

Θα μείνεις ΔΕΑ πεζικού.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιαννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γιαννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Απριλίου/2016 ώρα 02:32
Γεια σας θελω και εγω να κανω μια ερωτηση η οποια με απασχολει ιδιαιτερα. Και δεν υπαρχει στην πραγματικοτητα κανεις να μου την λυσει.
Σε περιπτωση που χτυπησει καποιος στο 1ο αλμα. Και οι γιατροι δεν τον αφηνουν να μπει στα επομενα... Σε περιπτωση που μπορει να ξανα κανει. Αλλα θελει 6 μηνες αναρρωση και δεν προλαβαινει με την θητεια του. Τι γινεται.
Εμαθα για περιπτωση εφερδου ο οποιος χτυπησε στον 1ο του απαγορεψαν οι γιατροι να μπει στα επομενα και ετσι πηρε κανονικοτατα την συντηρηση...
θελω να καταληξω... Δινεται η συντηρηση σε περιπτωση τραυματισμου στο αλμα. Και αν ναι μονο οταν υπαρχει μονιμο προβλημα;

Επιστροφή στην κορυφή
3η ΜΑΛ Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 05/Απριλίου/2015
Πόντοι: 127
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 3η ΜΑΛ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Απριλίου/2016 ώρα 11:40
Επειδή είμαι στη 2α Μαλ θα σου πω τα εξης. Τα άλματα είναι συγκεκριμενα.. ως οπλίτης θητειας κανεις 5. Ουσιαστικά στα 3 πρωτα παίρνεις την πουλαδα και στα επομενα 2 την συντηρηση.. κάπως έτσι παει.. Εαν χτυπήσεις κατα τη διαρκεια του Σβέα, ανάλογα με το πρόβλημα, ειτε συνεχίζεις με το επόμενο σχολειο.. ειτε σε κόβουν εαν χρειάστει. Η συντηρηση ουσιαστικά μπαίνει όταν ολοκληρώσεις όλα τα άλματα και τελειώσει το σχολείο. Μετα απο δυο μηνες. Για να πάρεις λεφτά πρεπει το βιβλιάριο αλμάτων σου να έχει πεντε άλματα. Με λιγότερα, απλα δεν παίρνεις τίποτα.
Think less..Live more...
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος2017εσσο Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Νικος2017εσσο Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Απριλίου/2016 ώρα 18:36
Ποσα λεφτα περνεις κομαντο για την συντηρηση ;
Επιστροφή στην κορυφή
3η ΜΑΛ Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 05/Απριλίου/2015
Πόντοι: 127
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 3η ΜΑΛ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Απριλίου/2016 ώρα 19:17
1325,58 €.. Αν είσαι πολυτεκνος γύρω στα 1600 νομιζω..
Think less..Live more...
Επιστροφή στην κορυφή
Αρκουδα Απαϊρίσια Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Αρκουδα Απαϊρίσια Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2016 ώρα 12:19
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ παιδια. Μια ερωτησουλα, που ελπιζω καποιος να ξερει να μου απαντησει. Γινετε να κανω σχ. Αλ (σβεα) και μετα το περας της ορκομοσιας ή μετα απο κανα μηνα να παω ΕΛ. ΔΥ. Κ. Πριν αρχισετε το κραξιμο ειμαι ακομη β' λυκειου και ρωτω πληροφοριακα.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2016 ώρα 14:16
Όχι δεν γίνεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Αρκουδα Μπαϊρίσια Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Αρκουδα Μπαϊρίσια Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2016 ώρα 17:50
Εχαριστω πολυ για την πληροφορια και συγνωμη για το Λαθακι πριν στον ονομα μου
Επιστροφή στην κορυφή
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Αρκουδα Μπαϊρίσια Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2016 ώρα 18:14
Επισης εχω διαβασει Πολλες φορες σε αυτα τα φορουμ Για το ''βυσμα''. Θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει δια το τι προκειται;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2016 ώρα 21:36
Εννοούν ότι για να πας στα Αλεξίπτωτα θέλει και λίγο "σπρώξιμο" το πράγμα απλά λόγω μετάθεσης και λόγω του ότι πληρώνεσαι τα άλματα που θα κάνεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Αρκουδα Μπαϊρίσια Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2016 ώρα 21:00
Θα ηταν σοφο να καταταγω προτοτακτος στους αλεξ. ή γενικα στις ε. δ ; γινομαι 18 νοεμβριο, με δεχονται με την εσσο σεπυεμβριου. Μπορω σε περιπτωση καταταξης να δωσω πανελληνιες ( για ΣΝΔ, και το να διαιετεις πουλαδα ειναι κατι προς οφελος). Παρακαλειται οποιος γνωριζει να απαντησει.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2016 ώρα 10:00
Μπορείς να καταταχθείς όποτε θελήσεις εσύ.
Τώρα ως προς το δεύτερο που ρωτάς σχετικά με τις πανελλήνιες / πουλάδα δεν παίζει κανέναν απολύτως ρόλο.
Επιστροφή στην κορυφή
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Αρκουδα Μπαϊρίσια Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2016 ώρα 15:34
Ενοω να δωσω πανελληνιες ενω υπηρετω. την πουλαδα θα ηταοφελειμα να την εχω ( εαν μπορω ενω υπηρετω να δοσω παν.) αμα εισαχθω στην σχολη
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2016 ώρα 19:06
Το βλέπω εξαιρετικά δύσκολο να γίνεται αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 2425 26 27 31>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com