Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εξ' αναβολής κατάταξη

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 18 1920 21>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Πέτρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Πέτρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαρτίου/2017 ώρα 01:15
Καλησπέρα. Οποιαδήποτε βοήθεια ή συμβουλή θα μου φανεί χρήσιμη.

Ήμουν νεοσύλλεκτος και έκατσα γύρω στις 20 μέρες στο κέντρο και 2 μέρες πριν την ορκωμοσία μου ο γιατρός έδωσε 6μηνη υποχρεωτική αναβολή.Tώρα που θα ξαναμπώ στο κέντρο πόσο θα κάτσω;

Και δεύτερον. Ο γιατρος έδωσε χαρτι με εξετάσεις που πρέπει να κανω. Αν δεν τις κανω (καθως δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα) τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;
Επιστροφή στην κορυφή
gimitrop Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 21/Φεβρουαρίου/2016
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 165
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση gimitrop Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαρτίου/2017 ώρα 19:53
Αρχικά αποστάλθηκε από Πέτρος Πέτρος Έγραψε:

Καλησπέρα. Οποιαδήποτε βοήθεια ή συμβουλή θα μου φανεί χρήσιμη.

Ήμουν νεοσύλλεκτος και έκατσα γύρω στις 20 μέρες στο κέντρο και 2 μέρες πριν την ορκωμοσία μου ο γιατρός έδωσε 6μηνη υποχρεωτική αναβολή.Tώρα που θα ξαναμπώ στο κέντρο πόσο θα κάτσω;

Και δεύτερον. Ο γιατρος έδωσε χαρτι με εξετάσεις που πρέπει να κανω. Αν δεν τις κανω (καθως δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα) τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;

Νομίζω -χωρίς να είμαι απόλυτα βέβαιος- ότι το Κέντρο θα το ξανακάνεις όλο, απλά θα υπηρετήσεις λιγότερο στη Μονάδα. Όσον αφορά το δεύτερο, οι εξετάσεις έχουν να κάνουν με το λόγο που πήρες αναβολή; Ενδεχομένως να τις καλύψει ο στρατός.
Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Επιστροφή στην κορυφή
341 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 341 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαρτίου/2017 ώρα 15:44
Καλημερα!

Ημουν στις ειδικες δυναμεις και υπηρετησα 6 μηνες. Λογο καποιων συμβαντων στο σπιτι επρεπε να παρω αναβολη.

1 χρονο μετα πρεπει να ξαναπαρουσιαστω. Και ρωτω: Θα μπορουσα να παω ως εξ αναβολης στο ΚΕΕΔ και να τελειωσω την θητεια μου εκει; Εχει γινει τετοιο περιστατικο ποτε;
Επιστροφή στην κορυφή
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση gr_ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαρτίου/2017 ώρα 20:37
Όχι δεν γίνεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Πέτρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Πέτρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαρτίου/2017 ώρα 23:22
Ξέρει κάποιος ποιο ειναι το κατωτερο οριο των ημερων που εχεις υπηρετησει ωστε να μην ξανακανεις ολο το κεντρο; Στις 9 παρουσιαστηκα και στις 29 μου εδωσαν αναβολη (σε 3-4 μερες ακολουθουσε η ορκωμοσια στο κεντρο, την οποια και εχασα).

Υπαρχει περιπτωση να ξανακανω ολο το κεντρο;
Επιστροφή στην κορυφή
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση gr_ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαρτίου/2017 ώρα 15:17
Αρχικά αποστάλθηκε από Πέτρος Πέτρος Έγραψε:

Ξέρει κάποιος ποιο ειναι το κατωτερο οριο των ημερων που εχεις υπηρετησει ωστε να μην ξανακανεις ολο το κεντρο; Στις 9 παρουσιαστηκα και στις 29 μου εδωσαν αναβολη (σε 3-4 μερες ακολουθουσε η ορκωμοσια στο κεντρο, την οποια και εχασα).

Υπαρχει περιπτωση να ξανακανω ολο το κεντρο;

Ναι πάλι από την αρχή.

Επιστροφή στην κορυφή
παπαδοπουλος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση παπαδοπουλος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιουλίου/2017 ώρα 14:13
Εχω κανει 8 μηνες θυτεια και μετα πηρα αναβολη για λογους υγειας παω παλι στο κεν η στη μοναδα που ημουν; Πηγα στο στρατόλογικο γραφειο αθηνων και δεν ηξεραν να μου απαντησουν απο οτι μου ειπαν
Επιστροφή στην κορυφή
Hristos21 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 11/Σεπτεμβρίου/2017
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Hristos21 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 23:22
Καλησπέρα σε όλους.

Θα μπώ στο θέμα αμέσως.

Παρουσιάζομαι άυριο στην Αυλώνα ειμαι εξ αναβολης και ήθελα να ρωτήσω αν θα χρειαστεί να παρω μαζι μου το μπερε η το τζοκει η τις αρβυλες που μου εδωσαν οταν παρεδωσα τα υπολοιπα ρουχα. και αν θα ξανα κανω τα εμβολια και γενικα ακτινογραφίες και τα συναφή. και ποσο θα χρειαστει να κατσω στο κεντρο μεχρι την μεταθεση.

Επιστροφή στην κορυφή
neos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση neos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 02:13
Νωρις το θυμηθηκες
Επιστροφή στην κορυφή
filipposef Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 16/Αυγούστου/2017
Θέση: Πολίτης
Πόντοι: 5
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση filipposef Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2017 ώρα 13:04
Καλησπέρα παιδιά, ήταν να μπω με την Ε ΕΣΣΟ 2017 αλλα πηρα μετατοπιση καταταξης για λογους υγειας και μπαινω τωρα στην ΣΤ ΕΣΣΟ του Νοεμβριου, οπου ληγει η μετατοπιση μου 19/11 και λεω να μπω την επομενη μερα ακριβως. Το ερωτημα μου ειναι το εξης: Θα εκπαιδευτω και θα ορκιστω μαζι με ολους τους στρατευσιμους που θα εχουν μπε απο τις 13-16/11 ή θα εκπαιδευτω/ορκιστω μονος μου μια βδομαδα μετα;
Επιστροφή στην κορυφή
puzi Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 19/Μαΐου/2018
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση puzi Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2018 ώρα 12:21
Καλησπερα παιδια. Εγω ειχα παει στρατο αλλα τους πρωτους 2 μηνες πηρα αναβολη. Η αναβολη ληγει τον σεπτεμβριο
Εχω 2 ερωτησεις:
Εφοσον η αναβολη ληγει τον σεπτεμβριο θα παρουσιαστω τον ιδιο μηνα η με την επομενη εσσο;
Εφοσον εχω κανει ηδη δυο μηνες θα κανω αλλους επτα σωστα;
Επιστροφή στην κορυφή
KonD Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση KonD Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαΐου/2018 ώρα 09:06
Καλησπέρα παιδιά! Έχω την εξής απορία: ειμαι με τους εξ αναβολής της Γ ΕΣΣΟ 2018 και παρουσιάστηκα στο ΚΕΠΒ Θήβας. Ενώ μέχρι την Α ΕΣΣΟ ορκίζομαι τα ν εκει που παρουσιαζόμαστε, πλέον οι εξ αναβολής παίρνουμε μετάθεση για άλλου χωρις να ορκιστούμε σε μονάδα απευθείας. Θα ορκιστουμε τελικά; Γνωρίζει κανεις τι προβλέπει το νέο σύστημα; Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
thesprotos Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 23/Ιουνίου/2018
Πόντοι: 16
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση thesprotos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 23:48
Χαίρετε. Γνωρίζει κάποιος τη διαδικασία για τους εξ αναβολής. Μπαίνουμε μια βδομάδα νωρίτερα απ οτι έχω διαβάσει. Όμως μετά τι γίνεται; Αυτή η βδομάδα τι περιλαμβάνει; Μετά αν πχ είμαι Ι1 ακολουθώ κανονικά θητεία όπως όλοι οι υπόλοιποι; Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη!
Επιστροφή στην κορυφή
Jay27 Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Απενεργοποιημένο μέλος

Μέλος από: 20/Οκτωβρίου/2018
Πόντοι: 77
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Jay27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαΐου/2019 ώρα 17:43
Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω αν όσοι προέρχονται από αναβολή για λόγους υγείας κάνουν μια ευκολότερη θητεία κοντά στον τόπο διαμονής τους. Επίσης το Ι τους παραμένει σταθερό Ι1 ή μπορεί να είναι και άοπλοι προερχόμενοι από αναβολή για ψυχολογικούς λόγους;
Επιστροφή στην κορυφή
Ashen Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 28/Δεκεμβρίου/2018
Πόντοι: 83
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ashen Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαΐου/2019 ώρα 17:52
Το δεύτερο δεν το γνωρίζω, για το πρώτο όμως η απάντηση είναι όχι.

Όλοι υπηρετούν παραμεθόριο εκτός από τους κατ εξαίρεση, βύσματα κτλ.

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 18 1920 21>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com