Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή στην αναβολή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 8>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Δημήτρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Δημήτρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Οκτωβρίου/2010 ώρα 11:37
Είμαι γεννημένος το 1980 και έχω αναβολή λόγω διδακτορικού μέχρι τον Δεκέμβριο του 2010.
Μπορώ να ζητήσω αναβολή για 2 χρόνια ακόμη (λόγω διδακτορικού);
Σκοπός μου είναι να πάω στρατό στα 35 μου (το 2015) έτσι ώστε να πάω για 40 μέρες και να εξαγοράσω
το υπόλοιπο της θητείας. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να γίνει αυτό (χωρίς να φύγω εξωτερικό);
Επιστροφή στην κορυφή
Mike Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 14/Σεπτεμβρίου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 235
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Mike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Οκτωβρίου/2010 ώρα 16:02
Απο οσο γνωριζω δεν υπαρχει κανενας (νομιμος) τροπος να παρεις αναβολη ως τα 35 σου. Εκτος αν Συντρεχουν λογοι υγειας. Ακομα και το εξωτερικο, δε σε απαλλασει απο την καταταξη, απλα σου προσφερει καποια χαλαροτητα στις επισκεψεις στη Ελλαδα και στην εκδοση διαβατηριου. Αν το καλοσκεφτεις, ετσι δε θα πηγαινε κανεις διδακτορας φανταρος. Θεμιτο το να θες να μην πας φανταρος, αλλα προφανως δεν μπορει να σε βοηθησει ο στρατος σε αυτο.
Επιστροφή στην κορυφή
Neos9 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Neos9 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Οκτωβρίου/2010 ώρα 06:58
Καλησπέρα παιδιά, ενώ είμαι να καταταγώ το Νοέμβριο έκανα χαρτιά για έξτρα αναβολή πριν 2 βδομάδες. Μήπως ξέρετε περίπου πότε να περιμένω απάντηση και που; Στο γραφείο στρατολογίας δεν ήταν πολύ. Κατατοπιστικοί.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 15112
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Οκτωβρίου/2010 ώρα 16:12
Αρχικά αποστάλθηκε από Neos9 Neos9 Έγραψε:

Καλησπέρα παιδιά, ενώ είμαι να καταταγώ το Νοέμβριο έκανα χαρτιά για έξτρα αναβολή πριν 2 βδομάδες. Μήπως ξέρετε περίπου πότε να περιμένω απάντηση και που; Στο γραφείο στρατολογίας δεν ήταν πολύ. Κατατοπιστικοί.

τι αναβολή είναι αυτή; Για ποιο λόγο την παίρνεις; Γίνε ποιο αναλυτικός
...
Επιστροφή στην κορυφή
giwrgos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση giwrgos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2011 ώρα 05:25
Παιδια εχω παρει μια αναβολη εξαμηνι ο λογος οτι δεν την παλευω τωρα ηρθε να μπω μπορω να παρω και αλλη αναβολη και αν ναι πως;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2011 ώρα 05:56
Αρχικά αποστάλθηκε από giwrgos giwrgos Έγραψε:

Παιδια εχω παρει μια αναβολη εξαμηνι ο λογος οτι δεν την παλευω τωρα ηρθε να μπω μπορω να παρω και αλλη αναβολη και αν ναι πως;

Όπως πήρες Την πρώτη. Τον τρόπο τον ξέρεις
Επιστροφή στην κορυφή
Στεφανος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Στεφανος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Μαρτίου/2011 ώρα 02:08
Γεια σας παιδιά θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις και μπορεί να μου απαντήσει αλλά να ξέρει λοιπόν εγώ παρουσιάστηκα στο υγειονομικό Άρτας πριν απο 2 χρόνια υπηρέτησα 3 μήνες και πήρα αναβολή για 1 χρόνο για λόγους υγείας μετά από 1 χρόνο ξανά παρουσιάστηκα έκανα 2-3 εβδομάδες και ξαναπήρα αναβολή για τον ίδιο λόγο βλέπετε έχω βίδες και κλίση στο χέρι τώρα θα ξαναπαρουσιαστώ και θέλω να ξέρω αμα θα με πιάσει από 9μηνο ή 12μηνο γιατί όταν παρουσιάστηκα πριν από 2 χρόνια ήτανε 12 μήνες και τώρα είναι 9 μήνες όποιος μπορεί ας μου απαντήσει!
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Μαρτίου/2011 ώρα 04:19
Σε πιάνει το 9μηνο. Αφού η θητεία πλέον είναι 9μηνη. Γιατί να κάνεις 12μηνο;
Επιστροφή στην κορυφή
ΒΑΣΙΛΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΒΑΣΙΛΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαΐου/2011 ώρα 18:26
Εγω εχω παρει ειδει 2 εξαμηνες αναβολες για οικογενειακους λογους και τωρα παρουσιαζομαι την τριτη στο μαυροδεντρι κοζανης και θελω να παρω ακομη μια αναβολη για τους ιδιους αλλα πιο πολυ για οικονομικους λογους. Πηγα στο στρατολογικο γραφειο που ανηκω και μου ειπαν οτι δικαιουμαι ακομη 12μηνες αναβολης. Θα μου τη δωσουν ευκολα;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαΐου/2011 ώρα 19:19
Αρχικά αποστάλθηκε από ΒΑΣΙΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Έγραψε:

Εγω εχω παρει ειδει 2 εξαμηνες αναβολες για οικογενειακους λογους και τωρα παρουσιαζομαι την τριτη στο μαυροδεντρι κοζανης και θελω να παρω ακομη μια αναβολη για τους ιδιους αλλα πιο πολυ για οικονομικους λογους. Πηγα στο στρατολογικο γραφειο που ανηκω και μου ειπαν οτι δικαιουμαι ακομη 12μηνες αναβολης. Θα μου τη δωσουν ευκολα;

Θα σου δώσουνε ναι
Επιστροφή στην κορυφή
alex87gr Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Ιουνίου/2011
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση alex87gr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουνίου/2011 ώρα 12:48
Γεια σας. Είχα αναβολή μέχρι το 2014 και την διέκοψα για να μπω στρατό τον Αύγουστο που μας έρχεται. Επειδή ομώς υπάρχουν προβλήματα επαγγελματικά στην επιχείρηση του πατέρα μου και έχω και άλλα προσωπικά (μαζευτήκαν όλα μαζί. Καλο το 2011.) ... Αναρωτιέμαι αν είναι πιθανό να μπω με την επόμενη ΕΣΣΟ τον Νοέμβριο. Υπάρχει τέτοια περίπτωση αν το ζητήσω;
Ευχαριστώ... Έκανα ποστ και πριν αλλά χωρίς να χω γίνει μέλος γιαυτό ξανά ποστάρω
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 10636
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουνίου/2011 ώρα 13:03
Ναι, μπορείς να ζητήσεις 3μηνη αναβολή για κοινωνικούς λόγους και να μπείς με την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου.
Επιστροφή στην κορυφή
alex87gr Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Ιουνίου/2011
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση alex87gr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουνίου/2011 ώρα 13:09
Ααα τέλεια. Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Καλημέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
tzomoloko Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 10/Ιουλίου/2011
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tzomoloko Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουλίου/2011 ώρα 15:31
Ειμαι 28 και εχω παρει αναβολη για κοινωνικους λογους 3 μηνες τον μαιο. ειναι να μπω τον αυγουστο φανταρος αλλα τελειωνω την πρακτικη μου τον σεπτεμβρη (τελειωνω το 2ο ατει). τι πρεπει να κανω για να παρω αλλη μια τελευταια αναβολη μεχρι τον νοεμβριο;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιουλίου/2011 ώρα 01:17
Αρχικά αποστάλθηκε από tzomoloko tzomoloko Έγραψε:

Ειμαι 28 και εχω παρει αναβολη για κοινωνικους λογους 3 μηνες τον μαιο. Ειναι να μπω τον αυγουστο φανταρος αλλα τελειωνω την πρακτικη μου τον σεπτεμβρη (τελειωνω το 2ο ατει). Τι πρεπει να κανω για να παρω αλλη μια τελευταια αναβολη μεχρι τον νοεμβριο;

1. Άλλη αναβολή για κοινωνικούς λόγους δεν μπορείς να πάρεις
2. Άλλη αναβολή για σπουδές δεν μπορείς να πάρεις (μόνο αν κάνεις μεταπτυχιακό)

Οπότε σου μένει μόνο να πάρεις 6μηνη αναβολή για ψυχολογικούς λόγου
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 8>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com