Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Διανυκτέρευση μονάδας

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 6 78
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 10459
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαΐου/2017 ώρα 21:57
Α' Βαθμού συγγένεια είναι τα αδέλφια. Αν είναι το σπίτι το όνομας της αδελφής σου, από την αδελφή σου θα ζητήσεις να υπογράψει υπέυθυνη δήλωση.
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαΐου/2017 ώρα 22:09
Τα αδελφια ειναι β' βαθμου συγγενεια... Τσεκαρε το:https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofories/voithitika-kemena/syggeneia
http://www.asxetos.gr/entheto/klimakes-vathmoi/vathmoi-syggeneias.html
Για αυτο ρωταω και εγω τι προβλεπεται σε αυτες τις περιπτωσεις
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2017 ώρα 10:33
Λάθος μου τότε, αναγκαστικα θα πρέπει να ζητήσεις από τους γονείς σου.

Μου κάνει εντύπωση όμως γιατί άτομα της σειράς μου είχαν καταθέσει υπεύθυνη δήλωση από αδέλφια που θα τους φιλοξενούσαν.

Επιστροφή στην κορυφή
George Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση George Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 13:34
Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα, πηρα μεταθεση για τον τοπο μονιμης κατοικιας μου και πηγα στο τμημα να κανω την υπευθυνη δηλωση για την διανυκτερευση την εκανα κανονικα αλλα μου ειπαν οτι αν δεν τους κανει θα χρειαστει ενα χαρτι απ τα κεπ το οποιο θα σταλει με φαξ, πηρα τηλεφωνο στα κεπ και μου ειπαν αν δεν τους κανει αυτο στο στρατοπεδο θα θελουν βεβαιωση μονιμης κατοικιας η οποια παιρνει απο μερικες εργασιμες εως ενα μηνα
Υπαρχει τετοια περιπτωση;
Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
gimitrop Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 21/Φεβρουαρίου/2016
Πόντοι: 161
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση gimitrop Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 20:16
Γιατί τέτοια ταλαιπωρία; Εγώ όταν πήρα μετάθεση για Πύργο (και δεν μένω καν μέσα στον Πύργο, σε ένα χωριό κοντά που πρέπει να ξεπερνά κιόλας την προβλεπόμενη απόσταση) χρειάστηκε μόνο μια βεβαίωση από τον πατέρα μου ότι είμαι γιος του και ότι επιτρΠει να διαμένω στο σπίτι όταν έχω έξοδο και την έδωσα στον επιλοχά.Thats all. Δεν ξέρω γιατί έπρεπε να πας στο ΚΕΠ όπου ήταν σίγουρο ότι δεν θα ξεμπέρδευες εύκολα (ελληνικό δημόσιο γαρ)
Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Επιστροφή στην κορυφή
Andrikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Andrikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Αυγούστου/2018 ώρα 19:58
Καλησπέρα σας. μηπωςγνωριζετε κατα προσέγγιση πως πανε οι υπηρεσιες στην αεροπορια στο καστέλι ηρακλείου; ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
stratos1999 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 14/Ιουνίου/2019
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση stratos1999 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιουνίου/2019 ώρα 11:01
γειά σας είμαι σε μια μονάδα στη Αθήνα το σπίτι μου είναι σε απόσταση 5 χλμ μακριά έχω φέρει χαρτί διανυκτέρευσης και πιο παλιά βγαίναμε κάθε έξοδο με διανυκτέρευση και ξαφνικά μας λέει ότι δεν θα υπάρχει διανυκτέρευση για όλους μόνο το 50% των από τους εξοδουχους και λέει το λέει ο νόμος όχι εγώ, εγώ διάβασα αυτό "Άδειες Μικρότερες του 24ώρου
  • Άδειες διανυκτερεύσεως στην κατοικία.
  • Άδειες παραμονής εκτός στρατώνα δύο ώρες μετά τη βραδινή πρόσκληση.

Οι παραπάνω άδειες δίνονται σε όλους γενικά τους οπλίτες εκτός από τους νεοσύλλεκτους που δεν ορκίστηκαν ακόμη, μόνο για τον τόπο όπου είναι η έδρα της μονάδας

μπορεί να μας κόψει την διανυκτέρευση τελικά;

Επιστροφή στην κορυφή
mikekal Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mikekal Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2020 ώρα 15:31
Αρχικά αποστάλθηκε από Έγραψε:

Βαση νομου δικαιουσαι διανυχτερευση μεχρι και σε αποσταση 60 χιλιομετρων απο το σπιτι σου... !

Στα λεω γιατι ειμαι φρεσκοαπολυομενος αλλα κ Ετσι ειναι... !
Παιδιά help. Μένω Κορινθο και υπηρετώ Νέα Περαμο. Ο Διοικητής σκαλίζει το θέμα διανυκτέρευση. Όλοι του λένε ότι πρέπει να είναι στον ίδιο νομό. Δεν βρίσκω την διάταξη για τη χιλιομετρική απόσταση. Ποιός νόμος το προβλέπει;
Επιστροφή στην κορυφή
No name Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση No name Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 15:29
Ερώτηση.

Ζω με την κοπέλα μου Θεσσαλονίκη και θέλω να ζητήσω για όταν πάρω μετάθεση διανυκτέρευση. Δυστυχώς δεν είμαστε παντρεμένοι. Αν γίνει υπεύθυνη δήλωση ότι με φιλοξενεί θα με αφήσουν να έχω διανυκτέρευση πιστεύετε; Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μπορω να έχω διανυκτέρευση αν μου ρίξουν άκυρο;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 16:16
Μόνο από συγγενή Α' Βαθμού επιτρέπουν διανυκτέρευση. Κοινώς υπεύθυνη δήλωση υπογρεγραμμένη απο γονείς.
Επιστροφή στην κορυφή
No name Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση No name Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 20:12
Υπάρχει πιθανότητα να το ψάξει κάποιος αν πάω μια υπεύθυνη δήλωση έτσι μουλωχτά;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 21:24
Αν πάθεις κάτι, πχ τροχαίο, είσαι διατεθειμένος να περάσεις Στρατοδικείο για ψευδή δήλωση;

Επεξεργάστηκε από Nassos - 16/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 21:25
Επιστροφή στην κορυφή
No name Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση No name Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 06:52
Εκεί που γράφει η υπεύθυνη δήλωση θα είμαι και με το άτομο που λέω απλά ξέρω γω να πω ότι είναι θεία μου η ξαδέρφη μου.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 6 78