Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Επιτροπή Απαλλαγών

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 22>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
blondeamon Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 18/Ιουνίου/2012
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 10
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση blondeamon Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιανουαρίου/2014 ώρα 19:07
Παιδια αν πάω Φρουραρχειο και μου δωσουν διετη αναβολη, η επιτροπη ειναι μετα απο 3 βδομαδες ετσι; Και ειναι μια τυπικη επικυρωση.

Μπορω να στειλω μελος οικογενειας με εξουσιοδοτηση στην Επιτροπη Απαλλαγων; Εφοσον κραταει 3 λεπτα μονο.

Δουελυω εξω και αν ερθω ηδη μια φορα για την αναβολη (Φρουραρχειο) δε μπορω να κατσω 3 βδομαδες.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 15112
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιανουαρίου/2014 ώρα 19:57
Όχι δεν γίνεται.
Επιστροφή στην κορυφή
kaneis Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 02/Μαΐου/2010
Πόντοι: 8
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση kaneis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2014 ώρα 12:50
Παιδιά καλησπέρα.
Μπορεί να μου πει κάποιιος που βρίσκεται η επιτροπή απαλλαγών ακριβώς;
Γκούγκλαρα και λέει πλησίον 401 αλλά που ακριβώς;
ΘΑ σηκωθώ να πάω κατευθείαν απο κει γιατί είναι να πάρω απαλλαγή και δε σηκώνουν τηλέφωνα ούτε με αίτηση εκεί πέρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Κατάσταση: Online
Πόντοι: 10636
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2014 ώρα 18:47
Στο Πάρκο Γουδί είναι, λίγο παρακάτω από το Γήπεδο Badminton.
Επιστροφή στην κορυφή
kaneis Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 02/Μαΐου/2010
Πόντοι: 8
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση kaneis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2014 ώρα 19:08
Ευχαριστω. Εκεί που είναι και το Φρουραρχείο ή αλλού;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 15112
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2014 ώρα 22:57
Η επιτροπή απαλλαγών βρίσκεται εδώ και χρόνια εντός του 401, είναι ένα μικρό κτίριο.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Κατάσταση: Online
Πόντοι: 10636
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2014 ώρα 10:12
Λάθος μου, ο Greek_Army έχει δίκιο.
Επιστροφή στην κορυφή
vaggelis21 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Οκτωβρίου/2014
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση vaggelis21 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Οκτωβρίου/2014 ώρα 11:52
Σημερα πηρα το παραπεμτικο απο το φρουραρχειο για την επιτροπη απαλλαγων στην τριπολη. Εχει κανεις καμια εμπειρια; Ειναι καλυτερα η χειροτερα σε σχεση με την επιτροπη της αθηνας; Επισης πρεπει να αναφερω οτι δεν μ εδωσαν παραπεμτικα για τους γιατρους παρα με εστειλαν απευθειας στην επιτροπη απαλλαγων. Αυτο ειναι καλο να υποθεσω; Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
kostas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση kostas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2015 ώρα 11:11
Υπαρχει περιπτωση να σου δοσουν αναβολη ενω ο γιατρος σου εγραψε ι4; Αν δεν θες την αναβολη τι κανεις;
Επιστροφή στην κορυφή
cuervo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση cuervo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2015 ώρα 16:58
Αρχικά αποστάλθηκε από kostas kostas Έγραψε:

Υπαρχει περιπτωση να σου δοσουν αναβολη ενω ο γιατρος σου εγραψε ι4; Αν δεν θες την αναβολη τι κανεις;

Κατά 99% η επιτροπή επικυρώνει την απόφαση του γιατρού, αν σου δώσουν αναβολή δεν μπορείς να αρνηθείς.
Επιστροφή στην κορυφή
panpan89 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 29/Αυγούστου/2015
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση panpan89 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2015 ώρα 17:34
Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να μου λυσετε καποιες αποριες εφοσον γνωριζετε.

Μεσω φρουραρχειου βγηκα Ι5 παθολογικο για συριγγομυελια.
στην επιτροπη που θα παω πρεπει να εχω παλι ολες μου τις εξετασεις, βεβαιωσεις απο το δημοσιο νοσοκομειο κτλ η μονο τη γνωματευση του στρατιωτικου γιατρου; Επισης θα εξεταστω παλι και υπαρχει περιπτωση να αλλαξουν το Ι;

τελος να αναφερω οτι στο Φεκ (579), στη διαρκεια αναβολης,δε λεει 'εα','δεα' Ειναι κενο και διπλα λεει κανονικα Ι5. Τι σημαινει αυτο;

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας και ειμαι ευγνωμων σ οποιον απαντησει.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιωργος96 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 21/Δεκεμβρίου/2015
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γιωργος96 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2016 ώρα 22:15
Καλησπερα! Μια ερωτησουλα να κανω γιατι εψαξα αλλα δεν βρισκω τις απαντησεις που ψαχνω. Καταρχας 19 παρουσιαζομαι ναυπλιο και 11 του μηνος θα περασω απο επιτροπη απαλλαγων. Στην επιτροπη απαλλαγων ηθελαν να τους στειλουμε το γνησιο χαρτι καταταξης (αυτο που μου εδωσε η αστυνομια) το στειλαμε μεσω ΚΕΠ και πλεον δεν το εχω στην κατοχη μου, εχω μονο μια φωτοτυπια απο αυτο. Ισως ειναι γελοια ερωτηση αλλα υπαρχει περιπτωση να μην το δεχτουν η να εχω καποιο προβλημα οταν και αν παρουσιαστω πανω επηδει θα ειναι αντιγραφο (φωτοτυπια) και οχι το γνησιο; Σας ευχαριστω πολυ για καθε απαντηση
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
Θέση: Εμπ. Ναυτικό
Πόντοι: 3048
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιανουαρίου/2016 ώρα 00:12
Αρχικά αποστάλθηκε από Γιωργος96 Γιωργος96 Έγραψε:

Καλησπερα! Μια ερωτησουλα να κανω γιατι εψαξα αλλα δεν βρισκω τις απαντησεις που ψαχνω. Καταρχας 19 παρουσιαζομαι ναυπλιο και 11 του μηνος θα περασω απο επιτροπη απαλλαγων. Στην επιτροπη απαλλαγων ηθελαν να τους στειλουμε το γνησιο χαρτι καταταξης (αυτο που μου εδωσε η αστυνομια) το στειλαμε μεσω ΚΕΠ και πλεον δεν το εχω στην κατοχη μου, εχω μονο μια φωτοτυπια απο αυτο. Ισως ειναι γελοια ερωτηση αλλα υπαρχει περιπτωση να μην το δεχτουν η να εχω καποιο προβλημα οταν και αν παρουσιαστω πανω επηδει θα ειναι αντιγραφο (φωτοτυπια) και οχι το γνησιο; Σας ευχαριστω πολυ για καθε απαντηση
Με ότι χαρτιά έχεις Γιώργο θα πας, και δεν θα έχεις κανένα σπολύτως πρόβλημα. Πλέον και οι φωτοτυπίες των δημοσίων εγγράφων δεν χρειάζονται επικύρωση, και μετράνε σαν γνήσια, ξέρουν αυτοί, εξηγησέ τους κι εσύ βέβαια γιατί τους δινεις φωτοτυπία, εντελώς τυπικά και χωρίς να αγχωθείς.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
Γιωργος96 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 21/Δεκεμβρίου/2015
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γιωργος96 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιανουαρίου/2016 ώρα 10:27
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
Θέση: Εμπ. Ναυτικό
Πόντοι: 3048
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιανουαρίου/2016 ώρα 17:04
Αρχικά αποστάλθηκε από Γιωργος96 Γιωργος96 Έγραψε:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου
Εμείς σε ευχαριστούμε που εμπιστεύθηκες το φόρουμ.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 22>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com