Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Τάγμα ΓΕΣ

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Noctural Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2012
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Noctural Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Τάγμα ΓΕΣ
    Αποστολή: 25/Ιουλίου/2012 ώρα 00:39
Καλησπερα παιδια μολις εμαθα οτι πηρα μεταθεση στο ταγμα Γες.
γνωριζει κανεις τι παιζει εκει απο υπηρεσιες κλπ;
Επιστροφή στην κορυφή
Αντωνης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Αντωνης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Αυγούστου/2012 ώρα 01:10
Ναι ρε παιδια πως τους παει τωρα στο γες; Τι υπηρεσιες και τι εξοδους εχουν; Και γενικα τι παιζει στο γες και ποιος λοχος ειναι καλυτερος;
Επιστροφή στην κορυφή
θανος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση θανος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαΐου/2013 ώρα 03:21
Παιδια εγω ειμαι φανταρος στην νυσιρο και τωρα θα μας πανε μεταθεση στο τμημα στρατολογιας στ ΓΕΣ ξερετε τι παιζει;3 μηνες μου εχουν μεινει ακομα! Πως ειναι εκει; Ειναι αυτο που λεγατε στην κατεχακη;
Επιστροφή στην κορυφή
Dimitar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Dimitar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Νοεμβρίου/2013 ώρα 17:47
Καλησπέρα κύριοι. Το ΓΕΣ έχει πολλές υπηρεσίες; Είναι δύσκολα γενικά εκεί. Πως πάει από εξόδους; Γιατί πρέπει να τελειώσουμε και μια σχολή...
Επιστροφή στην κορυφή
mechanicarts Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 23/Οκτωβρίου/2013
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mechanicarts Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Απριλίου/2014 ώρα 12:05
Γεια σας παιδια και χρονια πολλά. Πριν φύγω για πάσχα μου ήρθε η μετάθεση 8μήνου για τάγμα ΓΕΣ.

Πώς είναι εκεί από άποψη υπηρεσιών; Στη μονάδα μου τώρα είμαστε κλασσικά στο Χ-1 όπου Χ άγνωστος αριθμός ημερών μέχρι την επόμενη άδεια ή ΕΣΣΟ, οπότε δε μπορεί να είναι τόσο χάλια.

Είμαι γραφέας στη στρατολογία από την πρώτη στιγμή που μπήκα (ΚΕΕΜ) επειδή το ζήτησα, αξίζει να μπω στα γραφεία εκεί; Στο ΚΕΕΜ οι γραφεία ήμασταν ΕΥ όλη μέρα, οπότε άξιζε, αλλά μήπως είναι γραφείο+υπηρεσία όπως στη μονάδα;

Επίσης ΤΙ υπηρεσίες έχει εκεί; Και σε τι λόχο παίζει να μπω με την ειδικότητά μου (τεχν. Αποθ. Γραφέας/άοπλος);

Α και δεν έχω βύσμα για να "διαλέξω" λόχο κλπ.
Επιστροφή στην κορυφή
tsao Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 29/Μαρτίου/2014
Πόντοι: 82
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tsao Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Απριλίου/2014 ώρα 12:38
Μπραβο που θελεις να πας στα συνορα του ΓΕΣ και συγχαρητηρια που εχεις τοσο μαχημες αποριες.
Επιστροφή στην κορυφή
Arianos Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 15/Μαΐου/2014
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Arianos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2014 ώρα 19:16
ξερει κανεις τη γινεται στο ΓΕΣ; μαλλον περνω μεταθεση για εκει... τη κανει ο φανταρος εκει;

Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 10908
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2014 ώρα 20:03
Αρχικά αποστάλθηκε από Arianos Arianos Έγραψε:

ξερει κανεις τη γινεται στο ΓΕΣ; Μαλλον περνω μεταθεση για εκει... Τη κανει ο φανταρος εκει;

Καλός πολίτης φίλε
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 15145
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2014 ώρα 16:26
Αρχικά αποστάλθηκε από Arianos Arianos Έγραψε:

ξερει κανεις τη γινεται στο ΓΕΣ; Μαλλον περνω μεταθεση για εκει... Τη κανει ο φανταρος εκει;

Είναι λίγο "προκλητικό" να ρωτάς τι γίνεται στο Τάγμα ΓΕς, η χειρότερη εμπλοκή που μπορείς να φας καλοκαιριάτικα είναι 3 μέσα 1 έξω, όλα παίζουν ρόλο, αν πας σε λόχο διοικήσεως θα είσαι χαλαρός.
Επιστροφή στην κορυφή
Signaller Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2010
Πόντοι: 3185
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Signaller Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Ιουλίου/2014 ώρα 10:50
Αρχικά αποστάλθηκε από tsao tsao Έγραψε:

Μπραβο που θελεις να πας στα συνορα του ΓΕΣ και συγχαρητηρια που εχεις τοσο μαχημες αποριες.
Αχαχα
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Επιστροφή στην κορυφή
sabz Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 05/Φεβρουαρίου/2015
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση sabz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 20:57
Ρε φιλε ξερεις πως ειναι τα πραγματα στο γες τωρα;
Επιστροφή στην κορυφή
boss Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση boss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2015 ώρα 19:08
Καλησπερα μαγκες. υστερα απο 4 μηνες εβρο και παραμεθωριο (φυλακια γεφυρας και πεταλου) παω και σπιτι μου με κατ'εξαιρεση μεταθεση και βγηκε γες. δεν εβαλα βισμα και αυτο με φοβησει με το τι θα αντιμετωπισω εκει. μπορει καποιος να με κατατοπισει για το πως θα την παλεψω απο τα βισματα; ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2015 ώρα 20:38
Καλα ειναι. Οσοι ειναι για κατ' εξαιρεση μεταθεση πανε αρκετοι εκει στο ταγμα γες και δεν χρειαζεται βυσμα. Αλλωστε τωρα τα βυσματα εχουν περιοριστει.
μην σε φοβιζει το ταγμα γες.
535 ησουν και πηγαινες γεφυρα; με τον "αγιο" διοικητη; Γιατι αγιος ειναι φιλε κυριολεκτικα. Πολυ καλος ανθρωπος.
Επιστροφή στην κορυφή
boss Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση boss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2015 ώρα 20:43
536 φιλε.. το 535 πραγματι εχει αγιο διοικητη...
Επιστροφή στην κορυφή
νέος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση νέος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Απριλίου/2015 ώρα 14:50
Παιδιά έρχομαι. Απο Κω. Τι λέει εκεί; Έχει μόνιμους ; Είμαι νεος
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com