Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4 5 22>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
Θέση: Greece
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 3999
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 18:50
Οεο; ! Αυτο ξεχασες
Επιστροφή στην κορυφή
Marina2 Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 1300
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Marina2 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 18:51
ΟεεεεεΟΟΟΟΟΟΟ;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 19:46
Γειααααααααααααα

κοριτσια σινφονο απολιτααααα
Επιστροφή στην κορυφή
muaha Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 11/Ιουνίου/2009
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση muaha Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιουνίου/2009 ώρα 22:04
Μπορω να παω ΕΠΟΠ με στοχο την θητεια στην Ο. Υ. Κ και μολις ολοκληρωσω την θητεια μου (δεδομενου πως τα καταφερα... Αυτο ειναι αλλο θεμα ομως) να κοψω την συμβαση ΕΠΟΠ γιατι δεν εχω στοχο να κανω την 5ετια; Δηλαδη να παω μονο για τα ΟΥΚ. Γινεται αυτο; Αν ναι θα υπαρχουν κυρωσεις; Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 11598
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιουνίου/2009 ώρα 22:10
Φιλε μου υπο αυτες τις συνθηκες και αν αυτο ητανε εφικτο τοτε 8α περνανε ακομα εφεδρους και οχι μονιμαδες με στοχο την πληρη καλυψη των επιχειρησιακων απαιτησεων αλλα και εκπαιδευσης των βατραχανθρωπων.

Οπως καταλαβαινεις αυτο δεν ειναι εφικτο να γινει.

Βεβαια (και αυτο το λεω με μια επιφυλαξη.) εαν γινεις ΕΠΟΠ στο Στρατο Ξηρας εχω την εντυπωση πως μπορεις να παρακολουθησεις καποια σχολεια Των ειδικων δυναμεων μεταξυ των οποιων και αυτο της Σ. Υ. Κ.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουλίου/2009 ώρα 22:04
Μπορει καποιος να μου πει αν μονιμοποιηθεις σαν επ. οπ μετα μπορεις να δηλωσεις παιραιτηση οποτε θελεις; Δηλαδη θελω να πω σε δεσμευει η μονιμοποιηση; Αυτο το ρωταω γιατι μπορει ο οποιοσδηποτε να βρει κατι καλυτερο και να πρεπει να παραιτηθει.
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
Θέση: Greece
Πόντοι: 3999
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιουλίου/2009 ώρα 03:20

Απο την 3ετια και μετα εχεις το δικαιωμα να παραιτηθεις χωρις επιστροφη χρηματων...4ετια ειναι για γυναικα! Ναι μπορεις και μετα την μονιμοποιηση της 7ετιας

Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 23:09
Ας μου απαντησει καποιος αν μπορει καποιος που θα παραιτηθει μετα την μονιμοποιηση δικαιουται αποζημιωση. Δεν εννοω στα 7 χρονια αλλα μετα την εφταετια. Δεν μιλαω παραιτηση για θεμα υγειας αποκλειστικα για οποιαδηποτε λογο. Γνωριζω οτι για πειθαρχικο λογο δεν υπαρχει αποζημιωση. Εχω ακουσει οτι υπαρχει μια παγιδα πανω σε αυτο το θεμα και μπορει να χαθουν μεχρι και τα ενσημα αν τα πληρωθεις. Εγω δεν μιλαω για αποζημιωση ενσημων αλλα για αποζημιωση απο τις κρατησεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Οκτωβρίου/2009 ώρα 00:40
Ληγει η εφταετης συμβαση μου και εχω δηλωσει οτι δεν θελω να παραμεινω. Τι εφαπαξ θα παρω; Ανηκω στις ειδικες δυναμεις. Δικαιουμαι να παρω επιστροφη των κρατησεων εξαμηνων-αλεξιπτωτα. Και αν ναι τι αιτηση πρεπει να κανω; Τα χρονια υπηρεσιας θεωρουνται συνταξιμα σε καποιον αλλο ασφαλιστικο τομεα; Θεωρουνται ως ενσημα ή μια απλη προυπηρεσια;
Επιστροφή στην κορυφή
ΒΑΦΑΛΟ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΒΑΦΑΛΟ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 00:34
Αν παρετηθει καποιος πριν την τριετια η την εφταετια ! τι θα πρεπει να δωσει πισω στο κρατος;
Επιστροφή στην κορυφή
barbara-alex Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 22/Φεβρουαρίου/2010
Πόντοι: 19
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση barbara-alex Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 02:27
Αυτη την απορεια την εχω και γω αλλα δεν ειμαι συγουρη αν θελω να την μαθω χαχα Οποτε καλα θα κανουν οσοι πανε να καθονται μεχρι τ 7 και μετα ας κανουν οτι θελουν
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΣΧΕΤΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΑΣΧΕΤΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 23:24
Αμα εισαι 29 δε λεει να κατσεις 7 ετια ! ... να βγεις τρελλος δε γινεται μετα χωρις να χρωστας;
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 5771
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 23:28
Αρχικά αποστάλθηκε από ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ Έγραψε:

Αμα εισαι 29 δε λεει να κατσεις 7 ετια ! ... Να βγεις τρελλος δε γινεται μετα χωρις να χρωστας;
ισα ισα. Και στα 29 που θα πας να βρεις δουλεια; Και τι δουλεια;
Επιστροφή στην κορυφή
ILIAS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ILIAS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2010 ώρα 02:29
Σχετικα με την μονιμοποιηση αν μπορει να φυγει καποιος μετα απο αυτην φευγεις κανονικα!
καταρχιν απο το 2002 ειμαστε σε κατασταση ειρηνης και αν γνωριζετε υπαρχει το "αρση επιστρατευσης των ενοπλων δυναμεων" φεκ ειναι αυτο. οποιοι ενδιαφερονται για θεματα παραιτησεων κτλ ας ρωτησουν τι εννοει αυτο το φεκ. παντως γνωστος μου επυ μετα την μονιμοποιηση και ειχε 8 χρονια υπηρεσιας εφυγε κανονικα χωρις γιατρους κτλ και σε ενα με δυο μηνες μαλιστα.
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 5771
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιουνίου/2010 ώρα 11:34
Αν θελεις για πιο σιγουρα αφου θες να επανελθεις "σπρωξτο" και συ λιγο. Δεν μπορουσαν να σου πουν και κατι διαφορετικο ουτε ναι δηλ ουτε οχι. Απλα περιμενε. Μερικες φορες στη ζωη μας παιρνουμε εν θερμω αποφασεις βρισκομενοι σε πανικο. Ειναι αποφασεις ζωης και πρεπει να τα ζυγιζουμε καλυτερα τα πραγματα. Δεν πειραζει ομως αυτο να σου γινει μαθημα για την μετεπειτα ζωη σου. Καλη επιτυχια σου ευχομαι και μακαρι να σε παρουν ξανα πισω.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4 5 22>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com