Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34 5>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
297ΙΜΑΚ Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 28/Ιουνίου/2010
Θέση: Front Line Srg
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 1269
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 297ΙΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Μαρτίου/2011 ώρα 19:54

Το Αυτοδυτων της ΜΥΚ δεν το περασε ποτε εφεδρος, δημιουρφηθηκε για αλλους λογους που τελικα σημερα δεν υφιστανται. Σημερα χρησιμευει για εκπαιδευση μη μαχιμων στελεχων (γιατροι κ. α.) σε υποβρυχιες καταστασεις.

Επιστροφή στην κορυφή
K.G Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 11/Απριλίου/2011
Πόντοι: 69
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση K.G Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2011 ώρα 01:04
Παιδιά θερμη παρακληση... Ας γραωει καποιος χριστιανος τις ειδικοτητες που υπάρχουν αν τις ξερει... Γιατι απτην αρχη του θεματος δεν εγραψε κανεις ποιες ειναι.
αν υπάρχει και κανα site ακομα καλυτερα για οσο και αν κοιταξα δεν βρίκα κάτι.

ευχαριστω

1) καταστροφεας
2) ΧΕΛιστας
3) βαρυοπλιτης
4) ανιχνευτης
5) νοσοκομος
6) οδηγος

αλλες υπάρχουν;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 15159
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2011 ώρα 01:08
Αρχικά αποστάλθηκε από K.G K.G Έγραψε:

Παιδιά θερμη παρακληση... Ας γραωει καποιος χριστιανος τις ειδικοτητες που υπάρχουν αν τις ξερει... Γιατι απτην αρχη του θεματος δεν εγραψε κανεις ποιες ειναι.
αν υπάρχει και κανα site ακομα καλυτερα για οσο και αν κοιταξα δεν βρίκα κάτι.

ευχαριστω

1) καταστροφεας
2) ΧΕΛιστας
3) βαρυοπλιτης
4) ανιχνευτης
5) νοσοκομος
6) οδηγος

αλλες υπάρχουν;

Μάγειρας-Ασυρματιστής και Τ/Φ
Επιστροφή στην κορυφή
K.G Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση K.G Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2011 ώρα 01:19
Ευχαριστω
Λυβ μπορουν να περασουν ολες οι ειδικοτητες; Θυμαμε καπου ειχα διαβασει εδω οτι δεν πανε μονο οι νοσοκομοι; Αν ισχυει αυτο γιατι μονο για αυτους;

Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2011 ώρα 01:28

Ευχαριστω
Λυβ μπορουν να περασουν ολες οι ειδικοτητες; Θυμαμε καπου ειχα διαβασει εδω οτι δεν πανε μονο οι νοσοκομοι; Αν ισχυει αυτο γιατι μονο για αυτους;

Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για τον Λόχο Υποψήφιων Βαθμοφόρων (ΛΥΒ)

Εγώ απ'όσο γνωρίζω μόνο οι Χελίστες γίνονται βαθμοφόροι τώρα δεν ξέρω που το διάβασες αυτό
Επιστροφή στην κορυφή
K.G Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση K.G Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2011 ώρα 21:56
1) διαβασα οτι ως προστατης ξεχναω τα ΛΥΒ. Αφου περνανε μονο αυτοι που κανουν πληρη θητεια!
2) οποτε ποιες ειδικοτητες γενικα ειναι μαχημες σε ασκησεις και ποιες στερούντε (μαγειρες και οδηγοι; ) π. Χ εαν με βαλουν νοσοκόμο θα κανω κατι η οχι;
3) επισης μπορω να αρνηθω ή να αλλαξω ειδικότητα και πως θα γινει αυτό;

ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2011 ώρα 21:57

3) επισης μπορω να αρνηθω ή να αλλαξω ειδικότητα και πως θα γινει αυτό;

ευχαριστώ.

Έτσι και σου βγει η ειδικότητα ούτε με βύσμα δεν την αλλάζεις.

Εννοείται ότι δεν μπορείς να την αρνηθείς. Τι είναι γκόμενα;

Όλες οι ειδικότητες μάχημες είναι, το θέμα είναι σε τι μονάδα θα πας. Εγώ σαν οδηγός είχα κάνει 2 50άρες.
Επιστροφή στην κορυφή
sintoma lokatzis Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 14/Ιανουαρίου/2010
Θέση: Επιθετικός χαφ
Πόντοι: 340
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση sintoma lokatzis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2011 ώρα 10:27
Δυο πενηνταρες; Απο τους λιγους εισαι μαλλον...
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Κατάσταση: Online
Πόντοι: 11012
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2011 ώρα 12:06
Στο 12μηνό προλάβαινες χειμερινή και θερινή 50άρα...
Επιστροφή στην κορυφή
K.G Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση K.G Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2011 ώρα 12:20
Ειμαι προστατης οποτε λογικα σε μενα θα ισχυει 9μηνο πλεον οπως παλια.
λογικα αν παω καπου λογω πτυχιου-μεταπτυχιακου, θα ειναι νοσοκομος!
αυτοι πρεπει να περνουν μερος σε ασκησεις γιατι πρεπει να ειναι και πρωτοι στο πεδιο της μαχης για να βοηθησουν τους υπολοιπους αν γινει κατι. Ετσι δεν ειναι; !
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2011 ώρα 19:57
Ναι ισχύει, άλλη ειδικότητα που σπάνια χάνει ασκήσεις είναι ο ασυρματιστής
Επιστροφή στην κορυφή
K.G Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση K.G Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2011 ώρα 20:15
Οκ ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Μιχ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μιχ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Οκτωβρίου/2012 ώρα 06:00
Καλησπερα Θέλω να ρωτήσω για τους οδηγούς ταχυπλοου. Παίζει ρόλο το ότι έχω δίπλωμα για ταχύπλοο; Οι υποχρεώσεις και η εκπαίδευση μου σε τι θα διαφέρουν απο των υπολοίπων αν τελικα με πάρουν; Παίρνουν γενικά οδηγούς ή είναι λίγοι σε αριθμο; Δηλώνω εγω κάπου ότι θέλω να πάω εκει, ότι έχω δίπλωμα κλπ ή γίνεται τυχαία η επιλογή; Αξίζει;(υποκειμενικά) Δεν ξέρω και αν παίζει ρόλο, έχω πτυχίο και μεταπτυχιακό, είμαι σε 2η σχολη και είμαι 24,5. Μπαίνω Νοέμβρη!
Επιστροφή στην κορυφή
Dea_Lok Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2012
Πόντοι: 408
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Dea_Lok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Οκτωβρίου/2012 ώρα 17:00
Αρχικά αποστάλθηκε από Μιχ Μιχ Έγραψε:

Καλησπερα Θέλω να ρωτήσω για τους οδηγούς ταχυπλοου. Παίζει ρόλο το ότι έχω δίπλωμα για ταχύπλοο; Οι υποχρεώσεις και η εκπαίδευση μου σε τι θα διαφέρουν απο των υπολοίπων αν τελικα με πάρουν; Παίρνουν γενικά οδηγούς ή είναι λίγοι σε αριθμο; Δηλώνω εγω κάπου ότι θέλω να πάω εκει, ότι έχω δίπλωμα κλπ ή γίνεται τυχαία η επιλογή; Αξίζει;(υποκειμενικά) Δεν ξέρω και αν παίζει ρόλο, έχω πτυχίο και μεταπτυχιακό, είμαι σε 2η σχολη και είμαι 24,5. Μπαίνω Νοέμβρη!
Δυστυχώς είναι τυχαία η επιλογή των ΧΕΛ (χειριστές ελαστικής λέμβου) Επίσης δεν έχεις και πολλές ελπίδες ακόμα και να πάρεις την ειδικότητα να χειριστείς zodiac ως επι το πλείστων τις χειρίζονται στελέχη για ευνόητους λόγους.
Θελω και μπορώ !
Επιστροφή στην κορυφή
Μιχ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μιχ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Οκτωβρίου/2012 ώρα 20:22
Οπότε αν είναι να πλενω μόνο και να φουσκώνω τα zodiac δεν το βλέπω και πολυ χρήσιμο! Ας πάω αλλού και να κάνω καμία άσκηση.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34 5>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com