Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 11 1213 14>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση gr_ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2017 ώρα 13:52
Αρχικά αποστάλθηκε από osfp7 osfp7 Έγραψε:

Ναι οκ το ρώτησα γιατί σε κάποιες προκηρύξεις πχ ειδικών φρουρών και γενικά τις αστυνομίας, συνοριακους, σωφρονιστικους αν δεν κάνω λάθος ζητάνε i1
Για εποπ θέλουν και i1 και i2
Δεν θα ζητήσουν στρατολογική κατάσταση και αν είναι i3 η και I4 θα πάρουν;

Καλά τώρα συζητάμε υποθετικά γιατί προκηρύξεις δεν πρόκειται να βγούνε Και να ζητήσουν στρατολογική κατάσταση. Περνάς από υγειονομικές/ιατρικές εξετάσεις. Δεν παίζει ρόλο τι υπηρέτησες στο στρατό.
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 140
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2017 ώρα 20:50
Και αφού δεν παίζει ρόλο τη γιώτα ήμουν γιατί ζητάνε στρατολογική κατάσταση;
Για να δουν άμα έχω φάει φυλακές, θητεία σαν δόκιμος, ευζωνας και ειδικές δυνάμεις για τα μόρια;
Άμα είναι έτσι σε ευχαριστώ μου έφυγε ένα άγχος
Επιστροφή στην κορυφή
Gr_Ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Gr_Ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2017 ώρα 21:53
Άγχος για κάτι που δεν θα σου επηρεασει τη ζωή πως γίνεται να εχεις;
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 10:59
Αρχικά αποστάλθηκε από Gr_Ar Gr_Ar Έγραψε:

Δεν το ήξερα μου την έλυσες εσύ την απορία μήπως με επεκλειαν από τις προκήρυξης για αυτό στο είπα
Υποθέτω για να θέλουν να ζητάνε στρατολογική κατάσταση θα θέλουν να δουν το γιώτα που έχω και το ιστορικό μου στο στρατό
Αυτά τα I που αναφέρει η προκήρυξη πχ των εποπ διπλα απο τις ειδικότητες στα βγάζουν αυτη στην επιτροπή μόλις κάνεις τα χαρτιά και όχι αυτό που είχα θητεία σωστά;
Και όταν λένε πως το γιώτα επηρεάζει στο εύρη δημοσιο και ειδικά στα σώματα ασφάλεια και στρατιωτικά σώματα δεν ισχύει;
Πχ ο άλλος μπορεί να βγήκε ι4 με ι5 ψυχολογικό και να πάρει μέρος στην προκυρηξη?
Επιστροφή στην κορυφή
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση gr_ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 11:09
Αρχικά αποστάλθηκε από osfp7 osfp7 Έγραψε:

Αρχικά αποστάλθηκε από Gr_Ar Gr_Ar Έγραψε:

Δεν το ήξερα μου την έλυσες εσύ την απορία μήπως με επεκλειαν από τις προκήρυξης για αυτό στο είπα
Υποθέτω για να θέλουν να ζητάνε στρατολογική κατάσταση θα θέλουν να δουν το γιώτα που έχω και το ιστορικό μου στο στρατό
Αυτά τα I που αναφέρει η προκήρυξη πχ των εποπ διπλα απο τις ειδικότητες στα βγάζουν αυτη στην επιτροπή μόλις κάνεις τα χαρτιά και όχι αυτό που είχα θητεία σωστά;
Και όταν λένε πως το γιώτα επηρεάζει στο εύρη δημοσιο και ειδικά στα σώματα ασφάλεια και στρατιωτικά σώματα δεν ισχύει;
Πχ ο άλλος μπορεί να βγήκε ι4 με ι5 ψυχολογικό και να πάρει μέρος στην προκυρηξη;

Άμα έχει πάρει απαλλαγή ο άλλος από την θητεία δεν μπορεί να συμμετέχει σε προκηρύξεις του Δημοσίου.

Τα υπόλοιπα που ρωτάς τα αναφέρει αναλυτικά η κάθε προκήρυξη όταν βγαίνει, αν έχεις χρόνο για χάσιμο. Κάτσε ψάξε και διάβασε μια προκήρυξη, εγώ μέχρι εδώ μπορώ να σε βοηθήσω... Σου ήρθε ξαφνικά το ενδιαφέρον για προκηρύξεις που δεν πρόκειται να βγουν.
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 21:40
Εντάξει είπα υποθετικά όταν βγει να ξέρω
Επιστροφή στην κορυφή
Κώστας93 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Κώστας93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Απριλίου/2018 ώρα 21:00
Καλησπέρα.
Ελπίζω να παρακολουθεί κάποιος το νήμα 😁
Θέλω να πάω για μόνιμος μέσα από Εποπ ή οβα (όταν και αν βγουν)στις ειδικές δυνάμεις.
Φαντάρος δεν έχω πάει ακόμα.
Συγκεκριμένα για αλεξίπτωτα θέλω.
Το πρόβλημα που έχω είναι ότι έχω 4 μυωπία στο ένα μάτι και 3.75 στο αλλο. Γενινα φοράω μόνο φακούς επαφής όποτε δεν έχω θέμα.
Υπόλοιπα ιατρικά θέματα δεν έχω κανένα , σωμα , ασκησεις και λοιπά όλα κομπλέ.(χρόνια μπασκετ).
Η ερώτηση είναι η εξής
1 με παίρνουν για τα αλεξίπτωτα?
2 Εαν όχι υπάρχει περίπτωση να γλυτώσω την εξετάση στα μάτια και ν μπω (κατι ακουγεται οτι γινεται στη θητεια).
3 Εαν το κομμάτι αλεξίπτωτα κλείνει τα υπόλοιπα σώματα των ειδικών δυνάμεων δέχονται άτομο με 4 μυωπία όπως εγώ?
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
πανος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση πανος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 11:15
Αναφερει πουθενα τα ορια για την οραση?
Επιστροφή στην κορυφή
Loxias316 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 15/Σεπτεμβρίου/2020
Πόντοι: 43
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Loxias316 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 12:45
Νομίζω αν καλύπτει η ειδικότητα και ι2 δεν έχεις πρόβλημα... Αλλιώς πιθανόν να περάσεις επιτροπή απαλλαγών
Επιστροφή στην κορυφή
Theaant Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 29/Ιουλίου/2020
Πόντοι: 11
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Theaant Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Οκτωβρίου/2020 ώρα 20:39
Καλησπέρα, έχω διαβάσει σε προηγούμενη προκήρυξη αλλά και για στρατιωτικές σχολές πως δεν θα έπρεπε να έχουμε υποθυρεοειδισμό, όμως ξέρω προσωπικά ατομα από τις σχολές αυτές που έχουν και δεν είχαν πρόβλημα να μπουν. Σε εποπ θα είναι όντως θέμα ακόμη κι αν είναι ρυθμισμένο με Τ4; Εάν τελικά είναι οκ, με ρίχνει σε Ι2;
Επιστροφή στην κορυφή
ARMY1964 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2020
Πόντοι: 21
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ARMY1964 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Οκτωβρίου/2020 ώρα 22:17
Καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι για εποπ οταν με το καλο βγαλει προκυρηξη απλα εχω ενα δερματικο θεμα με τη λευκη πολυ μικρης εκτασης στα χερια καθαρα αισθητικο υπαρχει προβλημα να με κοψουν και να μην καταφερω να μπω;
η ειχε αλλος παρομοια περιπτωση;
Επιστροφή στην κορυφή
Underdog Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 30/Οκτωβρίου/2020
Πόντοι: 5
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Underdog Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Νοεμβρίου/2020 ώρα 15:47
Αρχικά αποστάλθηκε από Κώστας93 Κώστας93 Έγραψε:

Καλησπέρα.
Ελπίζω να παρακολουθεί κάποιος το νήμα 😁
Θέλω να πάω για μόνιμος μέσα από Εποπ ή οβα (όταν και αν βγουν) στις ειδικές δυνάμεις.
Φαντάρος δεν έχω πάει ακόμα.
Συγκεκριμένα για αλεξίπτωτα θέλω.
Το πρόβλημα που έχω είναι ότι έχω 4 μυωπία στο ένα μάτι και 3.75 στο αλλο. Γενινα φοράω μόνο φακούς επαφής όποτε δεν έχω θέμα.
Υπόλοιπα ιατρικά θέματα δεν έχω κανένα, σωμα, ασκησεις και λοιπά όλα κομπλέ.(χρόνια μπασκετ).
Η ερώτηση είναι η εξής
1 με παίρνουν για τα αλεξίπτωτα;
2 Εαν όχι υπάρχει περίπτωση να γλυτώσω την εξετάση στα μάτια και ν μπω (κατι ακουγεται οτι γινεται στη θητεια).
3 Εαν το κομμάτι αλεξίπτωτα κλείνει τα υπόλοιπα σώματα των ειδικών δυνάμεων δέχονται άτομο με 4 μυωπία όπως εγώ;
Ευχαριστώ

Καλησπέρα, δεν ξέρω σε τι περίοδο είσαι αυτήν την στιγμή και αν αν έχεις υπηρετήσει.
Δυστυχώς είναι αδύνατο να υπηρετήσεις στο τμήμα αλεξιπτωτιστών με το συγκεκριμένο πρόβλημα. Θα απορριφθείς ακόμη και ως απλός στρατιώτης.
Ἀνδρῶν γὰρ ἐπιφανῶν πᾶσα γῆ τάφος.
Επιστροφή στην κορυφή
Αιμίλιος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Αιμίλιος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 15:49
Παιδιά για εποπ, μπορώ να καταταχθω αν φοράω γυαλιά λόγο μειωπιας ; Σε τέτοια περίπτωση είμαι Ι1; Η όχι ;
Επιστροφή στην κορυφή
Politis1994 Δες τη Λίστα
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος

Μέλος από: 12/Δεκεμβρίου/2020
Πόντοι: 1683
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Politis1994 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 19:12
Πόση μυωπία έχεις φίλε μου
Επιστροφή στην κορυφή
Lefteris 2αμαλ Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2019
Πόντοι: 3432
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Lefteris 2αμαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 19:49
Αρχικά αποστάλθηκε από Αιμίλιος Αιμίλιος Έγραψε:

Παιδιά για εποπ, μπορώ να καταταχθω αν φοράω γυαλιά λόγο μειωπιας ; Σε τέτοια περίπτωση είμαι Ι1; Η όχι ;

Σταματα να φτιαχνεις 100 προφιλ σαν Στελιος/Δημητρης98/galaxy κι αλλα πολλα ενω οι διαχειριστες στα διαγραφουν. Σου εχει απαντησει ποσες φορες και ο ΔΥΚ και ρωτας ξανα τα ιδια και τα ιδια. Εχεις αναφερει οτι εχεις αρκετη μυωπια οποτε οχι, Ε. Δ θελει I1 και σε ελαχιστες ειδικοτητες του ΣΞ θελει και I2.
Μην επαναλαμβανεσαι, δεν ειμαστε γιατροι.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 11 1213 14>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com