Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4 5 9>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
286_lele Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 22/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 48
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 286_lele Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 05:36
Μηπως ξερει κανεις αν με παρουν ΕΠΟΠ πεζικου αν μπορω να Περασω ΣΧ. ΑΛ; Η σχολειο αυτοδυτη; Ξερω και θυμαμαι οτι πολλοι υπ/κοι και αξ/κοι ειχαν περασει ΣΧΑΛ αλλα με τους ΕΠΟΠ τι γινεται;
Επιστροφή στην κορυφή
epopina87 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 28/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 47
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση epopina87 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαρτίου/2009 ώρα 00:08
Γεια χαρα παιδια τι κανετε

αν μας παρουνε... Θα διαρκεσει η εκπαιδευση σαν τους αλλους;
ποτε πανο κατο θα τελιοσουμε με τιν εκπαιδευσει και γι ατιν πλιρομι θα μας πλιροσουν μετα απο ποσο καιρο;

αν γνοριζει καπιος ας μου απαντιση ευχαριστωωωω
Επιστροφή στην κορυφή
Velerefontis Δες τη Λίστα
Κυανόκρανος
Κυανόκρανος

Μέλος από: 26/Ιανουαρίου/2009
Πόντοι: 1556
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Velerefontis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαρτίου/2009 ώρα 00:21
Αν σας παρουν, θα υποβληθειτε σε ταχυρυθμη εκπαιδευση δυο εβδομαδων περιπου. Η πρωτη μισθοδοσια καταβαλεται αναδρομικα
περιπου ενα τριμηνο μετα, απο την ημερα καταταξης
Επιστροφή στην κορυφή
sasa Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Μέλος από: 16/Δεκεμβρίου/2008
Πόντοι: 117
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση sasa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαρτίου/2009 ώρα 00:22

Λογικο δεν ειναι να καθισουμε 45 μερες; Αν μας επαιρναν πριν την ορκωμοσια ισως να μην καθομασταν τοσες μερες. Να σου πω ομως κατι ας μας παρουν κ καθομαστε κ 2 μηνες!

Επιστροφή στην κορυφή
Velerefontis Δες τη Λίστα
Κυανόκρανος
Κυανόκρανος

Μέλος από: 26/Ιανουαρίου/2009
Πόντοι: 1556
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Velerefontis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαρτίου/2009 ώρα 00:23
Οχι, γιατι οι μοναδες εχουν αναγκες
Επιστροφή στην κορυφή
sasa Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Μέλος από: 16/Δεκεμβρίου/2008
Πόντοι: 117
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση sasa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαρτίου/2009 ώρα 00:28
Αχ συγνωμη βελερεφοντη μου απλα βαση λογικης το σκεφτηκα!
Επιστροφή στην κορυφή
m15a4c.q.b Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 26/Φεβρουαρίου/2009
Θέση: Greece
Πόντοι: 47
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση m15a4c.q.b Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαρτίου/2009 ώρα 18:07
Αρχικά αποστάλθηκε από 286_lele 286_lele Έγραψε:

Μηπως ξερει κανεις αν με παρουν ΕΠΟΠ πεζικου αν μπορω να Περασω ΣΧ. ΑΛ; Η σχολειο αυτοδυτη; Ξερω και θυμαμαι οτι πολλοι υπ/κοι και αξ/κοι ειχαν περασει ΣΧΑΛ αλλα με τους ΕΠΟΠ τι γινεται;
Και βεβαια μπορεις απλα πρεπει να τους πρηξεις λιγακι και αν δν το δεχτουν κανε μεταταξη στις ειδικες δυναμεις.
Επιστροφή στην κορυφή
286_lele Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 22/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 48
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 286_lele Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαρτίου/2009 ώρα 21:57
Αρχικά αποστάλθηκε από m15a4c.q.b m15a4c.q.b Έγραψε:

Και βεβαια μπορεις απλα πρεπει να τους πρηξεις λιγακι και αν δν το δεχτουν κανε μεταταξη στις ειδικες δυναμεις.
ναι αλλα σαν στελεχος του στρατου εχω καθε δικαιωμα να περασω ΣΧΑΛ ετσι; Εγω σε περιπτωση που δεν με παρουν στις καταδρομες και με ριξουν στο πεζικο θελω να ξερω αν εχω την δηνατοτητα η οχι. Δηλ το απαγορευει κανεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Lxias Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 09/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 259
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Lxias Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαρτίου/2009 ώρα 22:08

Αρχικά αποστάλθηκε από m15a4c.q.b m15a4c.q.b Έγραψε:

Μηπως ξερει κανεις αν με παρουν ΕΠΟΠ πεζικου αν μπορω να  Περασω ΣΧ. ΑΛ; Η σχολειο αυτοδυτη; Ξερω και θυμαμαι οτι πολλοι υπ/κοι και αξ/κοι ειχαν περασει ΣΧΑΛ αλλα με τους ΕΠΟΠ τι γινεται;
ναι αλλα σαν στελεχος του στρατου εχω καθε δικαιωμα να περασω ΣΧΑΛ ετσι; Εγω σε περιπτωση που δεν με παρουν στις καταδρομες και με ριξουν στο πεζικο θελω να ξερω αν εχω την δηνατοτητα η οχι. Δηλ το απαγορευει κανεις;

Ναι πλήν ειδικών δυνάμεων δεν προβλέπεται να περάσεις ΣΧ. ΑΛ και ο λόγος είναι ο εξής οτι δεν μπορείς να κάνεις συντηρήση σε άλλα όπλα -σώματα συνεπώς είναι ασύμφορο για την υπηρεσία να σε έχει ανενεργό.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Μαρτίου/2009 ώρα 22:02
Παιδια να σας ρωτησω κατι τωρα αυτοι που θα μπουν ποσο καιρο θα κρατησει η εκπαιδευση τους; γιατι μια κοπελα γνωστη μου περασε νηπιαγωγων ειδικοτητα κ δεν ξερει ουτε που κανουν αυτοι εκπαιδευση ουτε για ποσο θα ειναι
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Μαρτίου/2009 ώρα 04:03
Αρχικά αποστάλθηκε από ελενα ελενα Έγραψε:

Παιδια να σας ρωτησω κατι τωρα αυτοι που θα μπουν ποσο καιρο θα κρατησει η εκπαιδευση τους; Γιατι μια κοπελα γνωστη μου περασε νηπιαγωγων ειδικοτητα κ δεν ξερει ουτε που κανουν αυτοι εκπαιδευση ουτε για ποσο θα ειναι
βρηκα το μυνημα μου... Μπορει να μου πει καποις τελος παντων οι επιλαχωντες ποσο θα κανουν εκαπιδευση γιατι λεει θα πανε ολοι μαζι στο ιδιο κεντρο να παρουσιαστουν... Θα κατσουν 3 η 6 μηνες
Επιστροφή στην κορυφή
Lion Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 26/Μαρτίου/2009
Πόντοι: 177
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Lion Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Μαρτίου/2009 ώρα 22:27
Μαγκες; Μπορει να μου πει καποιος, μετα την ορκομωσια (40 μερες). Το προγραμμα πως θα ειναι; Εννοω 40 μερες μεσα... Και τις επομενες μερες; Θα μενουμε στο στρατοεδο για κανενα 3μηνο ή 6μηνο, ή θα ειναι τυπου "πιανω δουλεια το πρωι και μετα σχολαω και φευγω"; Οποιος γνωριζει περι του θεματος, ας μου πει.

Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
Θέση: Greece
Πόντοι: 4002
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Μαρτίου/2009 ώρα 23:53

Οχι λιονταρακι μου... Το συστημα "πιανω δουλεια και μετα σπιτι" θα το κανεις μετα το 6μηνο... Απο την ορκωμοσια και μετα θα κανεις διαφορα σχολεια σε ο, τι αφορα την ειδικοτητα σου, μπορει να σε στειλουν για κανενα μηνα σε καποια αλλη μοναδα και μετα την 6μηνη κανονικα στην τοποθετηση σου θα πας

Επιστροφή στην κορυφή
Lion Δες τη Λίστα

Μέλος από: 26/Μαρτίου/2009
Πόντοι: 177
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Lion Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2009 ώρα 01:24
Μαλιστα, δηλ το 6μηνο αυτο ειναι λιγο πικρα και μακρυα απο τους δικους σου ε; Χχμμ... Οχι πως παντα θα εισαι κοντα στους δικους σου αλλα προσωπικα αμαξι εχω (και καλο) ... Οπου και να 'μαι πιστευω να τους βλεπω τακτικα μετα το 6μηνο

Υ. Γ: Μ'αρεσε το υποκοριστικο που χρησημοποιησες... Εισαι ωραια
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2009 ώρα 02:07
Αρχικά αποστάλθηκε από illy illy Έγραψε:

Οχι λιονταρακι μου... Το συστημα "πιανω δουλεια και μετα σπιτι" θα το κανεις μετα το 6μηνο... Απο την ορκωμοσια και μετα θα κανεις διαφορα σχολεια σε ο, τι αφορα την ειδικοτητα σου, μπορει να σε στειλουν για κανενα μηνα σε καποια αλλη μοναδα και μετα την 6μηνη κανονικα στην τοποθετηση σου θα πας

illy μου ειναι σιγουρο οτι οι επιλαχωντες που θα μπουν τωρα θα κατσουν ενα 6μηυνο μεσα γιατι αν δεν κανω λαθος θα κανουν 3μηνη εκπαιδευση αυτοι γιατι μπαινουν στη μεση... Με καθε επιφυλαξη το λεω αυτο
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4 5 9>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com