Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 13>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
lolita Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 10/Οκτωβρίου/2008
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 163
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση lolita Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Οκτωβρίου/2008 ώρα 20:18
Λογικα... Αναλογα
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Οκτωβρίου/2008 ώρα 22:30
Απ' όσο ξέρω δεν σε κόβουν αν έχεις ένα Μικρό πρόβλημα στην όραση. Πάντως, εκεί που πέρασα ήταν αρκετές κοπέλες με μυωπία.
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas_Topo Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Αυγούστου/2008
Πόντοι: 124
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kostas_Topo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Οκτωβρίου/2008 ώρα 00:34

αν εχεις μυωπια μεχρι 4.5 σε καποιο ματι τοτε εισαι οκ αλλα αν εχεις απο 4.5 - 6 σε βγαζουν ι2, αν εχεις πανω απο 6 σε κοβουν

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Οκτωβρίου/2008 ώρα 00:10
Και αν η ειδικότητα που διάλεξες είναι ι1 και σε βγάλουν στη μυωπία ι2 τότε τι γίνεται;
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas_Topo Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kostas_Topo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Οκτωβρίου/2008 ώρα 03:41
Αρχικά αποστάλθηκε από tasos tasos Έγραψε:

και αν η ειδικότητα που διάλεξες είναι ι1 και σε βγάλουν στη μυωπία ι2 τότε τι γίνεται;
απ'οτι μου ειπαν εμενα απο το στρατολογικο μετα ειναι δυσκολα τα πραγματα, ή θα πρεπει οι ειδικοτητες ι1 να μην εχουν καλυφθει με ατομα και να σε παρουν ετσι ή να μην εχουν καλυφθει οι ειδικοτητες ι2 (πραγμα που στρατιωτικος μου ειπε οτι ειναι πολυ δυσκολο να γινει, δηλαδη να δηλωσεις ειδικοτητα ι1 και να σε παρουν σε ειδικοτητα ι2). Στο στρατολογικο μου ειπαν οτι αν ειναι να βγεις ι2 τοτε πρεπει να δηλωσεις αναλογη ειδικοτητα
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Οκτωβρίου/2008 ώρα 21:43

ναι αλλά δεν θα σε κόψουν ε; ; γιατί έχω κάτω από έξι βαθμούς αλλά θα κάνω λέιζερ. και είναι κρίμα να με βγάλουν ι2 και την επόμενη μέρα που θα κάνω λέιζερ να μην έχω τίποτα! αν τους το πω στην εξέταση ότι όντως θα κάνω λέιζερ; σ ευχαριστώ κώστα!

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Οκτωβρίου/2008 ώρα 23:53
Σωστα τασο αλλα εγω πηγα θεσσαλονικι και μου ειπαν οτι αν τι κανο παλη θα με κοψουν γιατι εχω οξητιτα 9/10 αυτη στα εποπ θελουν να εχουμε 10/10 καταλαβεσ αν εχω οξητιτα 9/10 και κανο λειζερ λεσ να γινει ι οξητιτα 10/10;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2008 ώρα 18:22
Εννοείς να μην έχεις καθόλου μυωπία μετά απ την εγχείρηση; σαφώς. αφού και οι γιατροί εμένα αυτό μου είπαν. ότι εξαφανίζεται τελείως η μυωπία και ο αστιγματισμός και ότι άλλο έχεις... έχεις και συ πρόβλημα ε; πάντως δεν χάνουμε κάτι αν τους το πούμε ε; να ξέρουν τουλάχιστον ότι θα κάνουμε λέιζερ και μήπως μασ βγάλουν ι1...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2008 ώρα 18:30

τάσο μου αν έχεις μέχρι 4,30 βαθμούς μυωπια είσαι ι1 αν έχεις πάνω απο 4,30 σε βγάζουν ι2... έτσι τουλάχιστον ξέρω... αν έχω άδικο ας με διορθώσει καποιος... Εσύ πόσο έχεις;

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2008 ώρα 21:55
Έχω 4.30 στο ένα μάτι και στο άλλο 5! Τι θα με βγαλουν; ;
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas_Topo Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kostas_Topo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2008 ώρα 22:10

έχω 4.30 στο ένα μάτι και στο άλλο 5! Τι θα με βγαλουν; ;
i2 θα σε βγαλουν
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2008 ώρα 22:24
Σιγουρο αυτο ε; και τώρα που δηλωσα πεζικο θα με πανε αλλου; Αλλη ειδικοτητα; αν ξερει καποιος κανενα τηλ για να παρω να ρωτησω θα το εκτιμουσα! να υποθεσω κι εκει παιζει ρολο το μεσο; ; ευχαριστώ πολυ ρε παιδια που μου απαντησατε...
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas_Topo Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kostas_Topo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2008 ώρα 22:44

Σιγουρο αυτο ε; και τώρα που δηλωσα πεζικο θα με πανε αλλου; Αλλη ειδικοτητα; αν ξερει καποιος κανενα τηλ για να παρω να ρωτησω θα το εκτιμουσα! να υποθεσω κι εκει παιζει ρολο το μεσο; ; ευχαριστώ πολυ ρε παιδια που μου απαντησατε...
Ναι σιγουρο. Παρε στο ΓΕς και ρωτα να σου απαντησουν οτι θελεις
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2008 ώρα 16:52
Γεια σας να ρωτησω κατι αν στον στρατο πας με γυαλια τι γιοτα σε βγαζουν Ι1 Η Ι2;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 10459
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2008 ώρα 18:52
Εξαρτάται από το βαθμό μυωπίας. Με 4.5 σε βγάζουν Ι2.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 13>