Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Το Θέμα έκλεισεΈρχονται προσλήψεις ΕΠΟΠ το 2017

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 3 45 6 7>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
johnny13 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2016
Θέση: Θεσσαλονικη
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 443
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 20:15
Γεια σας παιδια. Γενικοτερα ενδιαφερομαι για τον Στρατο. Αλλα επειδη ολες οι Στρατιωτικες Σχολες ειναι στο 2ο πεδιο και εγω ειμαι της θεωρητικης κατευθυνσης, βασιζομαι σε μια προκηρυξη ΕΠΟΠ. Γενικοτερα θα ηθελα να ηξερα ποια ειναι τα κριτηρια για τους υποψηφιους ! Σορρυ για το off topic αλλα εχω βαρεθει να ψαχνω για το καθε θεμα και να μην το βρισκω.
Επιστροφή στην κορυφή
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 20:45
Αρχικά αποστάλθηκε από johnny13 johnny13 Έγραψε:

Γεια σας παιδια. Γενικοτερα ενδιαφερομαι για τον Στρατο. Αλλα επειδη ολες οι Στρατιωτικες Σχολες ειναι στο 2ο πεδιο και εγω ειμαι της θεωρητικης κατευθυνσης, βασιζομαι σε μια προκηρυξη ΕΠΟΠ. Γενικοτερα θα ηθελα να ηξερα ποια ειναι τα κριτηρια για τους υποψηφιους ! Σορρυ για το off topic αλλα εχω βαρεθει να ψαχνω για το καθε θεμα και να μην το βρισκω.

Βασίζεσαι σε κάτι που έχει να βγει από το 2009 ;
Επιστροφή στην κορυφή
JohnTehGreek Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 05/Δεκεμβρίου/2015
Πόντοι: 444
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 20:51

Τι εννοείς οι στρατιωτικές σχολές είναι στο 2ο πεδίο;

Είσαι σίγουρος; Εγώ θυμάμαι ότι όλα τα πεδία έχουν πρόσβαση στις στρατιωτικές, αστυνομικές, πυροσβεστικές σχολές

Άλλαξε κάτι;

Τέλος πάντως τα κριτήρια καλύτερα να δεις παλιότερες προκηρύξεις ΕΠΟΠ για να δεις στο περίπου τι ισχύει.

Επιστροφή στην κορυφή
Καταδρομέας Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 20/Ιανουαρίου/2015
Πόντοι: 399
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 21:06
johnny επειδή σε θυμάμαι από τα topic περί Αστυνομίας. Τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και στις Ένοπλες Δυνάμεις και δεν είναι γνωστό αν και πότε θα ξανά βγάλει. Οπότε θα σου πρότεινα να μην βασίζεσαι σε προκήρυξη ΕΠΟΠ. Ξέρω ότι έχουν αλλάξει τα πράγματα αλλά νομίζω εξαρτάται τι μάθημα επιλογής θα πάρεις ή όπως το λέτε πια. Καλό θα ήταν να το ψάξεις λίγο.

Η κούραση είναι προσωρινή, η τιμή όμως... παντοτινή.
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 22:06
Το ξερω. Απλα μεσω θεωρητικης περνας μονο ΣΣΑΣ Ψυχολογιας και Στρατολογιας. Εγω ενδιαφερομαι ειτε για ΣΜΥ ειτε για ΣΣΕ. Βγηκε και νεα σχολη τωρα η ΣΜΥΑ αλλα ΚΑΙ αυτη στο 2ο πεδιο. Εννοειτε δεν βασιζομαι σε μια προκηρυξη απλα το θεωρω ως το μονο μεσω για να μπω και να υπηρετησω στον Ελληνικο Στρατο!
Επιστροφή στην κορυφή
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 22:13

Το ξερω. Απλα μεσω θεωρητικης περνας μονο ΣΣΑΣ Ψυχολογιας και Στρατολογιας. Εγω ενδιαφερομαι ειτε για ΣΜΥ ειτε για ΣΣΕ. Βγηκε και νεα σχολη τωρα η ΣΜΥΑ αλλα ΚΑΙ αυτη στο 2ο πεδιο. Εννοειτε δεν βασιζομαι σε μια προκηρυξη απλα το θεωρω ως το μονο μεσω για να μπω και να υπηρετησω στον Ελληνικο Στρατο!

Άμα το αγαπάς τόσο πολύ, άσε την θεωρητική και ξεκίνα από φέτος προετοιμασία για να δώσεις του χρόνου. Αλλά δεν σε κόβω να το θέλεις τόσο. Θα το είχες ψάξει από την Δευτέρα Λυκείου και θα είχες πράξει ανάλογα.
Επιστροφή στην κορυφή
Καταδρομέας Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 20/Ιανουαρίου/2015
Πόντοι: 399
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 11:10
Χαλάρωσε το παιδί Α' Λυκείου πάει
Η κούραση είναι προσωρινή, η τιμή όμως... παντοτινή.
Επιστροφή στην κορυφή
PALIOS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 14:48
Αλήθεια... Πόσοι απο τους νέους που θέλουν να γίνουν ΕΠΟΠ ξέρουν τι μπορεί να σημαίνει αυτό ;
Τι σημαίνει ΥΠΗΡΕΤΩ την μητέρα πατρίδα (με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει και τα επακόλουθά του... )
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 15:47
Δεν ειναι οτι δεν το θελω. Απλα απο μικρος ειχα θεμα με τα Μαθηματικα. Ουρλιαζε η μανα μου να τα καταλαβα. Τιποτα εγω, δεν λειτουργουσε ο εγκεφαλος ουτε για πλακα. Εχω και δυσαριθμια. Αμα παω να δωσω πανελληνιες στα Μαθηματικα οι εξεταστες πορτρετο θα το κανουν το γραπτο μου για οταν ειναι στις μαυρες τους να γελανε.
Επιστροφή στην κορυφή
Αναστάσης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 15:42
Μόλις είδα στις ειδήσεις προκύρηξη καθαρογράφεται και θα βγει σύντομα, επίσης λέει μετράει και πόσο παλιά απολύθηκε ο υποψήφιος απο την θητεία, πρέπει να έχει κλείσει το περισσότερο 2 χρόνια ή κάτι τέτοιο... αναμένουμε!
Επιστροφή στην κορυφή
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 17:38
Αρχικά αποστάλθηκε από Αναστάσης Αναστάσης Έγραψε:

Μόλις είδα στις ειδήσεις προκύρηξη καθαρογράφεται και θα βγει σύντομα, επίσης λέει μετράει και πόσο παλιά απολύθηκε ο υποψήφιος απο την θητεία, πρέπει να έχει κλείσει το περισσότερο 2 χρόνια ή κάτι τέτοιο... Αναμένουμε!

Δεν είναι για ΕΠΟΠ αλλά για ΟΒΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
swat_521tpn Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 17/Μαρτίου/2015
Πόντοι: 89
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 19:56
Η προκήρυξη στην οποία αναφέρεσαι σύμφωνα με τα όσα δήλωσε ο υπ. Εθν. Άμυνας είναι για 1000 άτομα ως ΟΒΑ. Και λογικά δυνατότητα θα έχουν όσοι ήδη είναι οπλίτες και όσοι δεν έχουν περάσει 2 χρόνια απο την λήξη της θητεία τους.
Πιο απλα για όσους δεν γνωρίζουν, δεν είναι μόνιμη πρόσληψη. αλλά σαν "σύμβαση" 2 ετών με την δυνατότητα παράτασης άλλου ενός έτους.

Εάν κάπου κάνω λάθος. Ας με διορθώσει κάποιος.
Επιστροφή στην κορυφή
Πεζοναύτης 321 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 19:58
Αλλα λόγια να αγαπιόμαστε... Ειπε για ΕΠΟΠ τωρα λεει ΟΒΑ; Τι θα γινει επιτελους ; μας δουλεύουν κανονικά ; ΟΒΑ για 3 χρόνια κ μετα τι ; Αντί να παρει 400-500 ΕΠΟΠ να καλύψουν ανάγκες ζωτικής σημασίας παίρνουν ΟΒΑ που μετα απο λιγο καιρό θα τους διώξουν 👎👎👎👎
Επιστροφή στην κορυφή
Θανος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαρτίου/2017 ώρα 14:51
Μια ερώτηση θέλω να κάνω. αν βγει για ΕΠΟΠ στο μέλλον εγώ σαν δόκιμος με ειδικότητα πολυβολητης πτυχίο υπολογιστών και και σπουδές στο δεύτερο έτος σε ΤΕΙ. εχω πιθανότητες αν μπω; Αν ξέρει κανείς να απαντήσει αν γινεται
Επιστροφή στην κορυφή
Πεζοναύτης 321 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαρτίου/2017 ώρα 18:56
Τωρα φίλε που παίρνει ΟΒΑ λιγο σκούρο το κόβω να παρει ΕΠΟΠ... ας με διορθώσει κάποιος αν κανω λάθος... αλλα ναι πιστευω εχεις μαζέψει αρκετά μόρια. Αν υπαρχει κ μια ξένη γλώσσα η δίπλωμα επαγγελματικό η οτιδήποτε τοτε ακομα καλύτερα.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 3 45 6 7>