Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 7 89 10 11 13>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
DimitrisR21 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 25/Σεπτεμβρίου/2017
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 7
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση DimitrisR21 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 12:24
Το ναυτικο φυλλαδιο το βγαζω απο το λιμεναρχειο ή πρεπει να παω στην σχολη ;
Επιστροφή στην κορυφή
PRODEATOR Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 23/Μαΐου/2011
Πόντοι: 136
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση PRODEATOR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 12:47
Αρχικά αποστάλθηκε από DimitrisR21 DimitrisR21 Έγραψε:

Το ναυτικο φυλλαδιο το βγαζω απο το λιμεναρχειο ή πρεπει να παω στην σχολη ;

Θα σας ειδοποιήσουν κάποια στιγμή κατα τη διάρκεια του α' εξμήνου στη σχολή να πάτε τα απαραίτητα έγγραφα για την έκδοση του ναυτικού σας φυλλαδιου

Αν δεν είσαι στη σχολή ξεκινάς τις διαδικασίες μόνος σου σου. Απο την ιστοσελίδα του υπουργείου μπορείς να δεις τι χρειάζεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Σάκης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Σάκης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2017 ώρα 13:51
Είμαι δόκιμος μηχανικός από σχολή και ΠΆΩ το δεύτερο ταξίδι ή συμβαση που υπέγραψα είναι 2.140 € Μήπως μπορείτε να μ πείτε πόσα θα μου μένουν καθαρά αν ξέρετε;
Επιστροφή στην κορυφή
PRODEATOR Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 23/Μαΐου/2011
Πόντοι: 136
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση PRODEATOR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2017 ώρα 23:38
Αρχικά αποστάλθηκε από Σάκης Σάκης Έγραψε:

Είμαι δόκιμος μηχανικός από σχολή και ΠΆΩ το δεύτερο ταξίδι ή συμβαση που υπέγραψα είναι 2.140 € Μήπως μπορείτε να μ πείτε πόσα θα μου μένουν καθαρά αν ξέρετε;

Μια πολύ καλή σύμβαση, πρώτον. Γύρω στα 1600 και κάτι είναι τα καθαρά αλλά θα το γράφει πάνω μόλις πληρωθείς την πρώτη φορά.
Είς οιωνὸ ς άριστος, αμύνεσθαι περὶ πάτρης
Επιστροφή στην κορυφή
Μιχαλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μιχαλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 20:53
Γειά σας, είμαι πρωτοετής μηχανικός και θέλω να μπαρκάρω σε φορτηγά έκανα αίτηση στην Anangel.
Γνωρίζει κανείς:
1)Τι μισθό έχει ο 1ος και 2ος μηχανικός καθαρά μαζι με τον μισθό επαναπρόσληψης.
2)Αφού τελειώσεις σαν δόκιμος ξεκινάς σαν 4ος μηχανικός junior 3ος πόσο καιρό διαρκεί αυτό και τι μισθό παίρνεις.
Επιστροφή στην κορυφή
nikos18 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nikos18 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 20:54
Καλησπερα. Γνωριζει καποιος μισθους σε ακτοπλοια για τους αξιωματικους και τους δοκιμους?
Επιστροφή στην κορυφή
pannnos Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 09/Οκτωβρίου/2014
Πόντοι: 7
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση pannnos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιανουαρίου/2018 ώρα 08:16
Παιδια να ρωτησω κατι, αν δουλευεις σ ενα ποσταλι βλεπεις πιο συχνα την οικογενεια σου?
Επιστροφή στην κορυφή
N.Kostas15 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2018
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση N.Kostas15 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 20:22
Χαιρετώ δεν θελω να σας ζαλίσω. Δοκιμος πλοιαρχος ειμαι και επειδή θα μπαρκαρω σε ποσταλι θελω να μου πείτε περίπου τι μισθοί υπάρχουν στην ειδικότητα μου στα ποσταλια και τι συνθήκες διαβίωση(δικιά μου καμπινα θα έχω ή θα ειμαι και με αλλον). Πιστευω να με κατατοπισετε λιγο.
Επιστροφή στην κορυφή
991 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 13/Φεβρουαρίου/2018
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 991 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 23:38
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω πόσα παίρνει ένας πρωτόμπαρκος μηχανκός σε δεξαμενόπλοια?
Επιστροφή στην κορυφή
raizo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση raizo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 01:13
Καλησπέρα σας

Νομιζω πως θα κάνω μια χάζη ερώτησει αλλα θα ηθελα να μου πειτε γνωμη για ελετσον και για μαραν γκας.

Σας ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
Πόντοι: 1875
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 23:49
Ο Αγγελικούσης είναι λίγο τσίπης σε θέματα εξοπλιμού και τροφής οπότε δεν θα σε συμβούλευα να πας maran gas.

Επιστροφή στην κορυφή
991 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 991 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 00:07
Εχεις κανείς ιδέα με τα μαθημάτα που δίνουμε οσοι είμαστε απο σχολές εκτός ΑΕΝ. Αν είναι δύσκολα; Και μία καλη εταιρία για να κάνω τον έναν χρόνο σαν δόκιμος μηχανικός.
Επιστροφή στην κορυφή
Παναγιωτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Παναγιωτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 21:25
Καλησπερα, θελω να κανω μια ερωτηση... Ειμαι 17 χρονων και σε μερικους μηνες τελειωνω το σχολειο. Δεν θα δωσω πανελληνιες και θελω να μπω ΑΕΝ με το απολυτηριο. Πριν, ομως μπω στη σχολη θα ηθελα να κανω ενα μπαρκο για να δω τι παιζει και για να παρω τα μορια της υπηρεσιας πριν μπω στη σχολη. Η ερωτηση μου ειναι αν γινεται να μπω σαν δοκιμος στο πλοιο πριν μπω ακομα στη σχολη.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
Πόντοι: 1875
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 23:04
Φυσικά και μπορείς να μπείς σε πλοίο χωρίς να έχεις Μπεί στην ΑΕΝ χρειάζεται να εκδώσει ναυτικό φυλλάδιο
Επιστροφή στην κορυφή
991 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 991 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 23:12
[QUOTE=Terminator] Φίλε μου καλησπέρα γνωρίζεις πόσο παίρνει ένας δόκιμος μηχανικος και μια καλή εταιρία για να μπαρκάρω
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 7 89 10 11 13>