Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΣΣΑΣ: Σταδιοδρομία μετά τη σχολή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 4>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Κάθρυν Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 22/Οκτωβρίου/2010
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 90
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Κάθρυν Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΣΣΑΣ: Σταδιοδρομία μετά τη σχολή
    Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 00:36
Γνωρίζει κανείς ποια είναι η σταδιοδρομία ενός απόφοιτου ΣΣΑΣ Ψυχολογικού;
εννοώ σε τι μονάδες σε στέλνουν (π. Χ. Στρατιωτικά νοσοκομεία, στρατόπεδα, στρατολογίες κλπ) ;
Επιστροφή στην κορυφή
roverr24 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2009
Θέση: Greece
Πόντοι: 920
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση roverr24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 01:15
Ναι κυριως αυτα που ανεφερες αλλα και σε λοχους ψυχολογικων επιχειρησεων
Επιστροφή στην κορυφή
Κάθρυν Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Κάθρυν Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 02:38
Αρχικά αποστάλθηκε από roverr24 roverr24 Έγραψε:

Ναι κυριως αυτα που ανεφερες αλλα και σε λοχους ψυχολογικων επιχειρησεων
ποιοι είναι αυτοί λόχοι (εννοώ που εδρεύουν) ;
Επιστροφή στην κορυφή
roverr24 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση roverr24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 03:02
Λαρισα και Ξανθη αν θυμαμαι καλα, παντως μπορει να πας αεροπορια η ναυτικο εχει κ εκει ψυχολογους
Επιστροφή στην κορυφή
Κάθρυν Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Κάθρυν Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 03:13

Λαρισα και Ξανθη αν θυμαμαι καλα, παντως μπορει να πας αεροπορια η ναυτικο εχει κ εκει ψυχολογους
ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες...
επιπλέον η αεροπορία ή το ναυτικό προκηρύσσουν θέσεις για ψυχολόγους (εξηπακούεται οτι δεν αναφέρομαι σε απόφοιτους σσας) ;
Επιστροφή στην κορυφή
roverr24 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση roverr24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 04:20
Νομιζω μονο το ναυτικο, η αεροπορια προκηρυσσει θεσεις για εφοδιαστες μετεορολογους και διοικητικους
Επιστροφή στην κορυφή
Κάθρυν Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Κάθρυν Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 04:43

Νομιζω μονο το ναυτικο, η αεροπορια προκηρυσσει θεσεις για εφοδιαστες μετεορολογους και διοικητικους
και παλι πολλά ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου.
Επιστροφή στην κορυφή
στεφη δ. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση στεφη δ. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 17:49
Καλησπερα... Ειμαι στη διαδικασια αναζητησης σχολων... Ειναι μια πολυ περιεργη κατασταση γιατι στην ουσια ξερεις οτι διακυβεβονται πολλα. Ο πατερας μου ειναι φυσικος και με παροτρινει να επιλεξω τεχνολογικη ετσι ωστε να μπω δοκιμων. Εγω εχω πιο κοινωνικη κλιση. Εχω μεγαλη αγαπη γ την ψυχολογια. Γ αυτο σκεφτομαι την σσασ. Ωστοσο σου δινεται μετα αδεια Ασκησης επαγγελκατος; Και τι γνωριζεται γ την στρατιωτικη νομικη; . θα περιμενω απαντηση τ συντομοτερο (και συγγνωμη που απανταω σε ενα αλλο σχολιο απλα δεν βρισκω αλλο τροπο γ ν α γραψω την απορια μου)
Επιστροφή στην κορυφή
roverr24 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση roverr24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 18:55
Δεν υπαρχει στρατιωτικη νομικη απο την ΣΣΑΣ
Απο το στρατολογικο τμημα σπουδαζεις κανονικα δικηγορος και οταν αποφοιτησεις γινεσαι στρατολογος και νομικος συμβουλος.
Για να γινεις στρατιωτικος δικαστης πρεπει να τελειωσεις νομικη κανονικα σαν πολιτης και να δωσεις σε διαγωνισμο του στρατου οταν προκηρυξει για αναλογες θεσεις
Αδεια ασκησεως επαγγελματος εχει ο ψυχολογος, οπως και ολοι οι του υγειονομικου, αρα μπορεις να δουλεψεις εξω, ενω απο στρατολογος οχι απαγορευεται
Επιστροφή στην κορυφή
Stav9 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Stav9 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιανουαρίου/2012 ώρα 00:24
Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κατι... Αν πας στρατιωτική ιατρικη, τελειώσεις και δουλέψεις στο στρατό... Μπορείς οποιαδήποτε στιγμή να σταματήσεις και να δουλέωεις όπου θες ως γιατρός; Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιώργος Ινεπέκογλου Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γιώργος Ινεπέκογλου Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιανουαρίου/2012 ώρα 01:12
Γεια σας
ο πατέρας μου ήταν αλεξιπτωτιστής και από μικρός έχω τρέλα με τα αλεξίπτωτα. Πιστέυω ότι μπορώ να περάσω τις δοκιμασίες καθώς πηγαίνα 4 χρόνια κολύμβηση 7 χρόνια TAE-KWON-DO και 4 χρόνια handball. Θέλω να πέρασω σε μια στρατιωτική σχολή της ΣΣΑΣ και μετά να πάω να πάρω και την πουλάδα. Γίνετε αυτό που θέλω ή επειδή θα έχω μπει στην σχολή δεν θα μπορώ να πάω για αλεξιπτωτιστής;EΥΧΑΡΙΣΤΩ
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Πόντοι: 10335
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιανουαρίου/2012 ώρα 12:07
Αρχικά αποστάλθηκε από Stav9 Stav9 Έγραψε:

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κατι... Αν πας στρατιωτική ιατρικη, τελειώσεις και δουλέψεις στο στρατό... Μπορείς οποιαδήποτε στιγμή να σταματήσεις και να δουλέωεις όπου θες ως γιατρός; Ευχαριστώ.
Φυσικά και όχι.
Επιστροφή στην κορυφή
roverr24 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση roverr24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιανουαρίου/2012 ώρα 19:55
Μπορεις να μεινεις στο στρατο 18 χρονια και μετα να παραιτηθεις. Και ν ανοιξεις δικο σου ιατρειο.
απο ΣΣΑΣ ναι μπορεις να περασεις σχολη αλεξιπτωτιστων να εχεις την πουλαδα
Επιστροφή στην κορυφή
Guest...... Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 31/Ιανουαρίου/2012
Πόντοι: 44
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guest...... Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2012 ώρα 18:45
Γειά σας! Είμαι καινούρια στο forum και δε γνωρίζω πολύ τα κατατόπια. Ήθελα να ρωτήσω, κατά πόσο ειναι δυνατό κάποιος να περάσει νομική στο στρατό και αφού τελειώσει, με κατατακτήριες εξετάσεις να περάσει και στρατιωτική ψυχολογία.
Επιστροφή στην κορυφή
roverr24 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση roverr24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2012 ώρα 19:01
Δεν μπορεις να κανεις δευτερο πτυχιο μεσω του στρατου. Οτι σπουδασεις αυτο κανεις...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 4>