Εξ' αναβολής κατάταξη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Στο 12μηνο τουλάχιστον αυτό ίσχυε! Είχε μπει ένας φίλος μου εξ'αναβολής 3 Νοεμβρίου 2009 (είχε πάρει αναβολή από πεζοναύτες μετά απο 22 μέρες) και είχε φύγει για μετάθεση 19 Δεκεμβρίου
dk
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Παρ Ιουν 25, 2010 12:28 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από dk »

Θελω να πιστευω οτι τωρα που ειναι 9μηνο δεν ισχυει...
zaxarias

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από zaxarias »

Έχω πάρει την αναβολή για έναν χρόνο και θέλω να την κόψω 2011,20 ιανουαρίου. Σε τέτοια περίπτωση που πρέπει να κατευθυνθώ για να μάθω που να παρουσιαστώ, και μετά την δήλωση μου που θα κόψω αναβολή αμέσως θα με καλέσουν η πριν μήνες πρέπει να δηλώσω και μετά τους μένες θα με καλέσου αυτές οι "διδαδικασιες" πως γίνονται εάν θες να κόψεις αναβολή και να πας στρατό στο μέλλον πριν λήξει η αναβολή, Ας πουμε "θελω" να πάω 2010 Του πρώτου μηνα πρέπει να δηλώσω πριν κάποιους μήνες η πως
...
trexoumenos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 14, 2010 1:34 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από trexoumenos »

Αν πάρεις αναβολή αφου έχεις κάνει 2 μήνες στρατό, ξαναπάς πάλι από την αρχή μετά;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

trexoumenos έγραψε:Αν πάρεις αναβολή αφου έχεις κάνει 2 μήνες στρατό, ξαναπάς πάλι από την αρχή μετά;



παρουσιάζεσαι σε κέντρο εκπαίδευση 1 βδομάδα πριν μπει η νέα σειρά κάθεσαι 5 μέρες και μετά φεύγεις για μονάδα
nikoska
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 27, 2010 12:53 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από nikoska »

Καλησπερα... Εμεινα αυλωνα 8μερες κ μετα μου εδωσαν αναβολη επειδη ειχα προβλημα στο χερι μετα απο 3μηνες ξαναπαω... Οταν παω ξανα θα περασω παλη την ταλαιπωρια της πρωτης μερας και ξανα εμβολια κ ολα τα κλασικα; Επισης ακουσα οτι αυτοι που περνουν αναβολη λογο υγειας κ μονο ξαναπανε στο κεντρο απο οπυ πειραν την αναβολη. Τι υσχει απο οσα ειπα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

nikoska έγραψε:Καλησπερα... Εμεινα αυλωνα 8μερες κ μετα μου εδωσαν αναβολη επειδη ειχα προβλημα στο χερι μετα απο 3μηνες ξαναπαω... Οταν παω ξανα θα περασω παλη την ταλαιπωρια της πρωτης μερας και ξανα εμβολια κ ολα τα κλασικα; Επισης ακουσα οτι αυτοι που περνουν αναβολη λογο υγειας κ μονο ξαναπανε στο κεντρο απο οπυ πειραν την αναβολη. Τι υσχει απο οσα ειπα


1) Θα σε καλέσουν λίγες ημέρες νωρίτερα, εμβόλια δεν θα ξανακάνεις, αλλά θα ξαναχρεωθείς τον ιματισμό που (λογικά) παρέδωσες.

2) Ναι, απο'κει που πήρες την αναβολή θα ξαναπαρουσιαστείς.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

1) Θα διαφωνήσω. Λοιπόν εμβόλια θα τους ξανακάνουνε τουλάχιστον αυτό ισχύει για έναν φίλο μου που μπήκε θήβα.
2) Δεν γνωρίζω αν δέχονται εξ'αναβολής στον αυλώνα
nikoska
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 27, 2010 12:53 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από nikoska »

Δηλ ουσιαστικα ρουχισμο θα παρω ολα τα αλλα συνεχργεια δεν τα περναω αφου τα περασα στην πρωτη καταταξη και τις επομενες μερες να φανταστω γιατρους ωστε να δουν το λογο πουπειραμε αναβολη; Εφοσον ηταν για ιατρικους λογους.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

nikoska έγραψε:Δηλ ουσιαστικα ρουχισμο θα παρω ολα τα αλλα συνεχργεια δεν τα περναω αφου τα περασα στην πρωτη καταταξη και τις επομενες μερες να φανταστω γιατρους ωστε να δουν το λογο πουπειραμε αναβολη; Εφοσον ηταν για ιατρικους λογους.


θα περάσεις και από τον γιατρό του κέντρου την πρώτη μέρα και θα σου βγάλει παραπεμπτικό για το στρατιωτικό νοσοκομείο
nikoska
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 27, 2010 12:53 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από nikoska »

Τελικα τι ισχει απο τα δυο... Εγω θα μπω σε 3μηνες αντε 6μηνες απο την πρωτη καταξη λογικα ο φιλος σου μπηκε πολλη αργοτερα για αυτο θα χρειαστηκε ξανα... Αν καπιος γνωριζει κατι σιγουρα ας πει και δεν ειναι μονο τα εμβολια αλλα ολα τα συνεργια που περασα. Εδωσα στοιχεια σε υπολογιστες-περασα απο οφθαλμιατρο ψιχολογο-συμπληρωσα εντυπα-προσπαθησαν να με πεισουν να μπω υεα... Ξανα απο την αρχη;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

nikoska έγραψε:Τελικα τι ισχει απο τα δυο... Εγω θα μπω σε 3μηνες αντε 6μηνες απο την πρωτη καταξη λογικα ο φιλος σου μπηκε πολλη αργοτερα για αυτο θα χρειαστηκε ξανα... Αν καπιος γνωριζει κατι σιγουρα ας πει και δεν ειναι μονο τα εμβολια αλλα ολα τα συνεργια που περασα. Εδωσα στοιχεια σε υπολογιστες-περασα απο οφθαλμιατρο ψιχολογο-συμπληρωσα εντυπα-προσπαθησαν να με πεισουν να μπω υεα... Ξανα απο την αρχη;


6μηνη αναβολή είχε πάρει και αυτός και τα έκανε πάλι όλα από την αρχή εκτός από τους ΥΕΑ που δεν πάνε παιδιά που έχουνε πάρει αναβολή για λόγους υγείας
dk
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Παρ Ιουν 25, 2010 12:28 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από dk »

Εγω παιδια που μπαινω1/2 θα παω κατα της 9 (πρωτος πρωτος) για να ειμαι οκ με τα ρουχα (1,85 υψος και 100+ κιλα) και να βρω και ενα καλο κρεβατι και το κυριοτερο να τελειωσω γρηγορα απ ολα τα συνεργια... Να ρωτησω και κατι; Εγω που ειμαι απο αναβολη περναω παλι κανονικα απο ολα τα συνεργια;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Από τη στιγμή που παρέδωσες τα χορηγηθέντα όταν πήρες αναβολή, λογικό δεν είναι να τα ξαναπάρεις;Εικόνα
dk
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Παρ Ιουν 25, 2010 12:28 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από dk »

Nassos έγραψε:Από τη στιγμή που παρέδωσες τα χορηγηθέντα όταν πήρες αναβολή, λογικό δεν είναι να τα ξαναπάρεις;Εικόνα
ναι για τα ρουχα νταξη θα τα ξαναπαρω... Εγω λεω για τους γιατρους και για τα μετρα για τα ρουχα...

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης