ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

ακουσα οτι ειναι πολυ καλα στο κ. ε. τχ. ελπιζω να περασουμε καλα μπαινω στις 10/11/08. καλη μας θητεια...
thanos_r
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2008 12:46 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από thanos_r »

Φιλε καλησπερα.. Μου ηρθε κ μενα το χαρτι για το κετχ/εοδ πατρας κ μπαινω ομως 10/11/08. . ξερεις τι παιζει εκει μεσα;
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά... Στο σώμα αυτό μπαίνουν μόνο απόφοιτοι μηχανικοί; Η μπαίνουν και άτομα που σπουδάζουν μηχανικοί και δεν έχουν πάρει ακόμα πτυχίο, ή δεν παίζει κανένα ρόλο... και θέλει βύσμα
thanos_r
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2008 12:46 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από thanos_r »

s.c. έγραψε:Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά... Στο σώμα αυτό μπαίνουν μόνο απόφοιτοι μηχανικοί; Η μπαίνουν και άτομα που σπουδάζουν μηχανικοί και δεν έχουν πάρει ακόμα πτυχίο, ή δεν παίζει κανένα ρόλο... και θέλει βύσμα

Φιλε μου ιδεα δεν εχω, ομως απο προσωπικη πειρα σου λεω το εξης:
Εγω σπουδαζω μηχανολογος μηχανικος κ ορκιζομαι τελη Νοεμβριου. Δεν τους εδειξα κανα χαρτι οπως καταλαβαινεις πτυχειου κ ομως με πηρανε.
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

ειναι και εγω να μπω νοεμβριο αλλα δεν μου εχει ερθει το χαρτι ακομα. Εσας ποτε ηρθε; Απο που το πηρατε;

Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

thanos_r έγραψε:
s.c. έγραψε:Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά... Στο σώμα αυτό μπαίνουν μόνο απόφοιτοι μηχανικοί; Η μπαίνουν και άτομα που σπουδάζουν μηχανικοί και δεν έχουν πάρει ακόμα πτυχίο, ή δεν παίζει κανένα ρόλο... και θέλει βύσμα

Φιλε μου ιδεα δεν εχω, ομως απο προσωπικη πειρα σου λεω το εξης:
Εγω σπουδαζω μηχανολογος μηχανικος κ ορκιζομαι τελη Νοεμβριου. Δεν τους εδειξα κανα χαρτι οπως καταλαβαινεις πτυχειου κ ομως με πηρανε.

Στη αίτηση για διακοπή αναβολής δήλωσες απόφοιτος ή φοιτητής;
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

s.c. έγραψε:
thanos_r έγραψε:
s.c. έγραψε:Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά... Στο σώμα αυτό μπαίνουν μόνο απόφοιτοι μηχανικοί; Η μπαίνουν και άτομα που σπουδάζουν μηχανικοί και δεν έχουν πάρει ακόμα πτυχίο, ή δεν παίζει κανένα ρόλο... και θέλει βύσμα

Φιλε μου ιδεα δεν εχω, ομως απο προσωπικη πειρα σου λεω το εξης:
Εγω σπουδαζω μηχανολογος μηχανικος κ ορκιζομαι τελη Νοεμβριου. Δεν τους εδειξα κανα χαρτι οπως καταλαβαινεις πτυχειου κ ομως με πηρανε.

Στη αίτηση για διακοπή αναβολής δήλωσες απόφοιτος ή φοιτητής;
Λοιπον επειδη τον Νοεμβρη ορκιζομαι κ ως μηχανολογος αν θυμαμαι καλα δηλωσα αποφοιτος Μηχανολογος κ οταν ρωτησα οτι το πτυχειο θα το δειξω μετα την ορκομωσια του στρατου μου ειπανε ΟΚ, δεν τρεχει τπτ. Τωρα τι να σου πω... το χαρτι για Μηχανικο Πατρας μου ηρθε ηδη για 10 νοεμβριου κ ορκιζομαι μηχανολογος στις 27 νοεμβριου. Λες να γινει καμια στραβη κ να με πεταξουν εξω; Δεν νομιζω

Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Σόρρυ για τα γκρίκλις... Παίδες λοιπόν έμαθα και εγώ σήμερα ότι παρουσιάζομαι στίς 11-11-08 τεχνικό πάτρας... Έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια... Και ώς σώμα και ως κέντρο κατάταξης... Άντε παίδες καλη θητεία να έχουμε
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας. Παρουσιαζομαι στο κετχ πατρας, ειναι καλα εκει; Επισης γνωριζει κανεις τις πιθανες τοποθετησεις μετα;
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια χαρα μαγκες! εγω μπηκα αυγουστο στο κετχ και μπορω να σας δωσω μερικες πληροφοριες εγκυρα!

το κετχ ειναι βυσματικο κεντρο! συνεπως αν μπηκατε χωρις βυζμα συγχαρητηρια ειστε κωλοφαρδοι!
απ οτι ακουσα πριν λιγες μερες που πηγα για φυλλο πορειας περιμενουν καμια 300ρια οσους δηλαδη ειχαμε κι εμεις! αυτο σημαινει 2 λοχοι 6 διμοιριες! επειδη ισως δεν καταλαβαινεται ακομα σημαινει οτι σε καθε θαλαμο θα ειστε γυρω στους 50! καποιοι θα φυγουν καποιοι θα αλλαξουν οποτε υπολογιστε κατι παραπανω απο 40 ατομα! καλοριφερ στο θαλαμο μου δεν υπηρχε(δεν ειμαι σιγουρος για αλλους) αλλα εμεις ειχαμε 40ρες οποτε εσεις εφοδιαστειτε καταλληλα! τα κτιρια ειναι επιοικως για τον *****! δεν παρεχουν τιποτα! Ουτε νερο! συνεπως παρτε ψιλα για πολλα(μα παρα πολλα) νερα!10 λεπτα κοστιζουν στο κψμ!

γενικα ειναι παιδικη χαρα αρκει να συνηθισεις καποια πραγματα! οπως ας πουμε την ανικανοτητα του 90% των λοχιων(ιδιαιτερα τα κοριτσακια) που βγηκαν τωρα απο σμυ και θα κανουν πανω σας το αγροτικο τους! Πρακτικα αυτο σημαινει οτι θα σας φωναζουν για να σας ψαρωσουν αλλα θα διαπιστωσετε οτι προκαλει απιστευτο γελιο! Πρακτικο παραδειγμα το οτι κανουν 45-1ωρα να μετρησουν 30 ατομα!
νταξει νεοι ειναι κι αυτιοι πιστευω θα χουν βελτιωθει! Καποιοι ειναι και ***** τα παιδια!

οι διμοιριτες σας ειναι μια χαρα! Πολλες πιθανοτητες να εχετε γυναικα(σε εμας ηταν σε 3 διμοιριες)! μην ψαρωνετε απο κανα αγριοκοιταγμα ειναι ξηγημενοι ολοι! θα σας πιεσουν αλλα μεχρι εκει που πρεπει! Ανθυπολοχαγοι ειναι οποτε κοιτατε για 1 αστερακι! οι διοικητες λοχου(λοχαγοι) ειναι μια χαρα! καμια ανησυχια! αν ειστε τυπικοι ειστε μια χαρα! ο διοικητης ταγματος(ψηλεας ειναι θα κατυαλαβετε) ειναι επισης γαματος και ξηγημενος και ο κορυφαιος ειναι ο ταξιαρχος που κανει κουμαντο αλλα ειναι και ***** τα ατομα!
γενικα αμα δεν κανεις μαλακια θα περασεις καλα! υπαρχουν κανα δυο αξιωματικοι που θα σας ψαρωσουν αλλα ειναι αρνακια! γυαλιστητε καντε και το κωλοκρεβατο που παιρνει 5 λεπτακια και ειστε κομπλε!

μελανο σημειο(λυπαμαι πολυ) οι τουαλετες! σαραβαλες! ο λοχαγος μας παλευε καθε μερα με βουλομενες χεστρες! βεβαια στο χερι σας ειναι! αν καθαριζετε θα ειστε κυριλε! προετοιμαστειτε ομως για πολυ σκατο! θα εχετε και λουτροφυλακα λογικα! Σκατμαν! ντακει υπομονη!

για το φαι δε μπορω να πω! οταν πηγαμε τρωγαμε γαματο φαι αλλα μετα ανελαβε δικος μας και δεν εμενε τιποτα στο κψμ! Ασχετος τελειως! μακρυα απο ομελετες! απο παλιους δεν εχετε να φοβαστε! ειναι ελαχιστοι και οι εποπ δεν εχουν καμια σχεση με εσας σπανια θα τους βλεπετε! γενικα θα ειστε μονοι σας! μη μαλακιζεστε πολυ, να ειστε στην ωρα σας και θα προσαρμοστειτε μεχρι το αλλο πρωι! τρεξιματα και τετοια σε μας δεν ειχε πολλα αλλα κυριως λογω ζεστης! εσεις θα τρεξετε εχω την εντυπωση! εχει ενα γηπεδο εκει με χαλικι! μη φανταστειτε χιλιομετρα!2-3 γυρους και μερικες ασκησεις!

τωρα για 2 βδομαδες θα γαμηθητε στην παρελαση! γελοιοτητα εννοειται!
ο διοικητης λειτουργει ως εξης! αν περασετε καλα στις 3 φορες θα σας αφησει στην 5η! Αν σας παρει 10 φορες θα σας εχει αλλες 10!

γενικα ειστε τυχεροι και ατυχοι που δεν εχει ζεστη! εμεις λιωναμε κυριολεκτικα με ολα αυτα τα ρουχα! εσεις ισως κουραστειτε λιγο παραπανω!

υπαρχει και κινηματογραφος που θα παιζει ταινιες καθε μερα στις 8! Καλα ειναι περναεει η ωρα! παιζει καμια τσοντα για προσαναμα!

μετα την ορκομοσια που θα παρετε οπλο 3 ειναι αυτα που σας ενδιαφερουν
1)κυνηγηστε υπηρεσια σε φυλακιο! θα ειναι ευκαιρια πολυτιμη για υπνο
2)αποφυγετε λεσχη!
3)βολες και πορεια 3μιση χλμ σε ανηφορα-θανατο! επεφταν κορμια σε μας και μαζευε το ασθενοφορο απο πισω! Αν εχτε αντοχες no problem!

δε θυμαμαι κατι αλλο! γενικα να ειστε τυπικοι και να μην ειστε σπασαρχιδηδες με τους αλλους! εμεις δεν ειχαμε ουτε μποχα ουτε θορυβο στο θαλαμο! Αν δεν εχεις αυτα δεν εκμεταλευεσαι τον ελαχιστο χρονο υπνου που δου δινεται! οποτε προσοχη!

...
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

αδερφε ωραια μας τα λες και καθησυχαστηκα λιγο, γιατι κανεις δεν ξερει πολλα για εκει. Μετα εχεις ιδεα που μας στελνουν απο κει συνηθως; Και δεν εχω καταλαβει ποσο καιρο καθομαστε πατρα.

Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Και εγω κετχ πατρων για 11 νοεμβρη... αντε να δουμε τα χαιρια μας... καλη θητεια σε οσους ειναι να μπουν και μακαρι ολοι να πεσουν σε σωστα ατομα...
anapofasistos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 01, 2008 12:18 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από anapofasistos »

Κι εγω στισ 10 μπαινω κετχ αντε να δουμε... φιλε Τ. Α. Γ. μπορεισ να μασ διαφωτισεισ σχετικα με το τι ειδικοτητες εχει το κεντρο αυτο και μια συντομη περιληψη τησ μερασ που περναει!

Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια και εγω 11 νοεμβριου απο σαλονικα!
Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το σωμα!

kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από kallitexnis »

Εδώ το κετχ ήταν μία χαρά όταν παρουσιάστηκε ο πατέρας μου... τώρα δεν θα είναι;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης