Ακτινογραφία Απόλυσης

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Ακτινογραφία Απόλυσης

Δημοσίευση από Anonymous »

Ηρθε η ώρα να απολυθώ και είμαι σε άδεια. Μένω Θεσσαλονικη και θελω να παω 424 να βγαλω ακτινογραφία επειδη απολύωμαι. Πρέπει πρώτα να πάω στο φρουραρχείο στο κέντρο να μου βγάλει παραπεμπτικό ή μπορώ να πάω απευθείας στο 424/;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία Απόλυσης

Δημοσίευση από Nassos »

Αν δεν έχεις πάρει παραπεμπτικό από τη Μονάδα σου, αναγκαστικά θα πάς Φρουραρχείο. Να ξέρεις ότι το παραπεμπτικό ισχύει μόνο για την ημέρα που εκδόθηκε. Έαν δηλαδή θες να πάς την επομένη πρέπει να βγάλεις καινούργιο παραπεμπτικό.
ojik

Ακτινογραφία Απόλυσης

Δημοσίευση από ojik »

Παιδια χρειαζετε και φωτογραφια στην ακτινογραφια θωρακος που θα βγαλω για να απολυθω?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία Απόλυσης

Δημοσίευση από Greek_Army »

ojik έγραψε:Παιδια χρειαζετε και φωτογραφια στην ακτινογραφια θωρακος που θα βγαλω για να απολυθω;


Όχι
G47
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Σεπ 17, 2010 9:24 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία Απόλυσης

Δημοσίευση από G47 »

Φθανει σιγα σιγα η πολυποθητη ημερα...
Και για να μη βρεθω εξ΄απροοπτου, θα ηθελα να σας ρωτησω τι πρεπει να εχω προετοιμασει μεχρι να ξαναμπω στο στρατοπεδο απο την αδεια απολυσης αλλα και τι με περιμενει εκει.
Πχ ξερω για ακτινογραφια σε πολιτικο η στρατιωτικο νοσοκομειο.
Παω εκει χωρις ραντεβου;
Χρειαζομαι και φωτογραφια;
Παιρνω την ακτινογραφια επιτοπου;
Γιατι αν οχι, πρεπει να κλεισω αρκετες μερες πριν φυγω πισω για το στρα; Τοπεδο.
Για εμας που απολυομαστε 16 Αυγουστου, ημερομηνια συλλογης υπογραφων ειναι η 12η;
Κατι αλλο;
nick13

Ακτινογραφία Απόλυσης

Δημοσίευση από nick13 »

Παιδιά αν πάω να απολυθώ χωρίς ακτινογραφία τί γίνεται; Απολύομαι 17 του μηνός αλλά είμαι στο εξωτερικό και δεν προλαβαίνω να βγάλ.
nick13

Ακτινογραφία Απόλυσης

Δημοσίευση από nick13 »

Δεν μπορώ να βγάλω εκεί την ίδια μέρα;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία Απόλυσης

Δημοσίευση από Nassos »

Γιατί θα προλάβεις να πάρεις παραπεμπτικό αν πρόκειται να πάς σε Στρατιωτικό Νοσοκομείο; Ή σε Δημόσιο αν στη περιοχή σου δεν υπάρχει αντίστοιχο Στρατιωτικό;

Εγώ για ακτινογραφία απόλυσης έπρεπε πρώτα να πάρω παραπεμπτικό από το Ιατρείο του ΚΕΤΘ και να πάω την επομένη στο 401 Στρατιωτικό Νοσοκομείο.
Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία Απόλυσης

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

Nassos έγραψε:Γιατί θα προλάβεις να πάρεις παραπεμπτικό αν πρόκειται να πάς σε Στρατιωτικό Νοσοκομείο; Ή σε Δημόσιο αν στη περιοχή σου δεν υπάρχει αντίστοιχο Στρατιωτικό;

Εγώ για ακτινογραφία απόλυσης έπρεπε πρώτα να πάρω παραπεμπτικό από το Ιατρείο του ΚΕΤΘ και να πάω την επομένη στο 401 Στρατιωτικό Νοσοκομείο.


ποτε θα ξερεις ποτε πρεπει να παρεις το παραπεμπτικο;

Digar
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2011 5:27 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία Απόλυσης

Δημοσίευση από Digar »

Παίδες, ερώτηση κ από εμένα. Σύμφωνα με αυτά που διαβάζω, η διαδικασία αν δεν έχεις πάρει παραπεμπτικό από το γιατρό της μονάδας σου, είναι να πάς να πάρεις από το φρουραρχείο. Εγώ που μένω Αθήνα θα πάω στο φρουραρχείο Αθηνών; Είναι αυτό εδώ; /diktyo/monada.asp?id=545
αντρέας

Ακτινογραφία Απόλυσης

Δημοσίευση από αντρέας »

Καλησπέρα. Για την ακτινογραφία απολύσεως, χρειάζεται παραπεμπτικό από το Φρουραρχείο της περιοχής μου ακόμα κι αν πάω σε πολιτικό νοσοκομείο; Φωτογραφία, διάγνωση και σφραγίδα είναι απαιτούμενα;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία Απόλυσης

Δημοσίευση από D.Y.K »

αντρέας έγραψε:Καλησπέρα. Για την ακτινογραφία απολύσεως, χρειάζεται παραπεμπτικό από το Φρουραρχείο της περιοχής μου ακόμα κι αν πάω σε πολιτικό νοσοκομείο; Φωτογραφία, διάγνωση και σφραγίδα είναι απαιτούμενα;


Μπορείς απλά να πάρεις παραπεμπτικό από τον Γιατρό της μονάδας σου και τίποτα παραπάνω.

αντρέας

Ακτινογραφία Απόλυσης

Δημοσίευση από αντρέας »

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μόνο που είμαι σε άδεια απολύσεως και δε μου ανέφεραν κάτι όταν έφευγα. Απλά τους είπα ότι θα βγάλω ακτινογραφία σε πολιτικό νοσοκομείο. Και είπαν κανένα πρόβλημα, δεν ανέφεραν κάτι για παραπεμπτικό. Και η μονάδα μου είναι κάτι παραπάνω από 1000 χλμ μακριά για να πάρω παραπεμπτικό από εκεί...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης