Ιατρικές,Υγειονομικές Εξετάσεις (2012)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές,Υγειονομικές Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από diplomaths »

Δυστυχώς υπάρχει λόγος να σε κόψουν. Το βλέπω δύσκολο να μπορείς να κάνεις το 100άρι και το 1000άρι όταν θα αρχίσεις να περπατάς 2 βδομάδες πριν τις ΠΚΕ. Επίσης, η περίοδος που θα το βγάλεις (σε 9 μήνες) είναι μέσα στην περίοδο που θα είσαι μέσα στην σχολή, οπότε δεν συζητάμε για θέμα το οποίο αν δεν το προσέξουν στις ΠΚΕ, θα μπορείς να το διορθώσεις πριν μπεις στην σχολή
Εδώ θα βρείτε όλα τα νέα που αφορούν τις στρατιωτικές σχολές... και για ερωτήσεις, η ομάδα μας στο facebook
Άβαταρ μέλους
ΝΑΣΟΣ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Ταγματαρχης
Επικοινωνία:

Ιατρικές,Υγειονομικές Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από ΝΑΣΟΣ »

Καλησπερα Γιαννη, καλως ηρθες στο club των. Σακατεμενων! Πλακα κανω, καταγμα εξω σφυρου εχω παθει και γω εδω και 40 ημερες περιπου και σημερα εβγαλα τον γυψο (δεν Χρειαστηκε εγχειρηση) περπαταω με μια πατεριτσα για 2-3 μερες και μετα ξεκιναω κολυμπι και βλεπουμε. Δεν ξερω ποτε δινεις ΠΚΕ αλλα να ξερεις οτι δεν ειναι ευκολο να δωσεις τα αθληματα και ειδικα 100μ-1000μ και το μηκος. Προσεξε το ποδι σου και μην βιαστεις. Ξερω καλα τι περασες και τι περνας, κανε υπομονη και να προσεχεις. Σου ευχομαι Γρηγορη αναρρωση.
Γιάννης

Ιατρικές,Υγειονομικές Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από Γιάννης »

diplomaths έγραψε:Δυστυχώς υπάρχει λόγος να σε κόψουν. Το βλέπω δύσκολο να μπορείς να κάνεις το 100άρι και το 1000άρι όταν θα αρχίσεις να περπατάς 2 βδομάδες πριν τις ΠΚΕ. Επίσης, η περίοδος που θα το βγάλεις (σε 9 μήνες) είναι μέσα στην περίοδο που θα είσαι μέσα στην σχολή, οπότε δεν συζητάμε για θέμα το οποίο αν δεν το προσέξουν στις ΠΚΕ, θα μπορείς να το διορθώσεις πριν μπεις στην σχολή


Ευχαριστώ για την απάντηση. Και αποχαιρετάω λοιπόν για τρίτη φορά την πολυαγαπημένη μου αστυνομία...

ΝΑΣΟΣ έγραψε:Καλησπερα Γιαννη, καλως ηρθες στο club των. Σακατεμενων! Πλακα κανω, καταγμα εξω σφυρου εχω παθει και γω εδω και 40 ημερες περιπου και σημερα εβγαλα τον γυψο (δεν Χρειαστηκε εγχειρηση) περπαταω με μια πατεριτσα για 2-3 μερες και μετα ξεκιναω κολυμπι και βλεπουμε. Δεν ξερω ποτε δινεις ΠΚΕ αλλα να ξερεις οτι δεν Ειναι ευκολο να δωσεις τα αθληματα και ειδικα 100μ-1000μ και το μηκος. Προσεξε το ποδι σου και μην βιαστεις. Ξερω καλα τι περασες και τι περνας, κανε υπομονη και να προσεχεις. Σου ευχομαι Γρηγορη αναρρωση.


Ευχαριστώ Εικόνα . Εμένα ήταν άσχημο σπάσιμο.16 Ιουλίου δίνω ΠΚΕ στη ΣΜΥ. Τέλος Ιουνίου θα βγάλω τη μια βίδα, η οποία μου κλειδώνει το πόδι από τον αστράγαλο και κάτω και δεν μπορώ να το κουνήσω Εικόνα , οπότε εάν αρχίσω να περπατάω αρχές Ιουλίου, δύσκολο να επανέλθω στο στάδιο που βρισκόμουν σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα! Να΄στε καλά και καλή επιτυχία!
Άβαταρ μέλους
Commander
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευ Οκτ 03, 2011 2:16 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές,Υγειονομικές Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από Commander »

Καλησπερα,εχω ενα μικρο προβλημα ραιβοποδιας, δεν εχω ομως το παραμικρο προβλημα στο περπατημα και στο τρεξιμο (ουτε πονο, ουτε κουραση). Λετε να μην με περασουν;

ευχαριστω

Tas

Ιατρικές,Υγειονομικές Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από Tas »



SOS. Που μπορουμε να κανουμε το ακουογραμμα ΔΩΡΕΑΝ; Γιατι στην ασγαλεια δεν το κανουν αν δεν εχεις προβλημα!
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές,Υγειονομικές Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από diplomaths »

Commander, αν δεν φαίνεται, και δεν σου δημιουργεί πρόβλημα ούτε τώρα, αλλά και ούτε όσο θα είσαι στην σχολή, και φυσικά δεν αναφέρεται στην λίστα των νοσημάτων στην προκήρυξη, δεν έχεις πρόβλημα

Tas, αν ήθελες δωρεάν εξετάσεις έπρεπε να κάνεις μια δήλωση όταν έδινες τα χαρτιά της προκήρυξης. Δεν ξέρω αν την κάνουν δωρεάν σε νοσοκομεία, ή με μικρό κόστος τουλάχιστον, αν δεν έχεις πρόβλημα, αλλά σε ιδιωτικό ιατρείο, ένας ΩΡΛ παίρνει γύρω στα 50-60 για την επίσκεψη + τις εξετάσεις, αλλά δεν είναι και κατ'ανάγκη τόσα
Εδώ θα βρείτε όλα τα νέα που αφορούν τις στρατιωτικές σχολές... και για ερωτήσεις, η ομάδα μας στο facebook
Άβαταρ μέλους
d e x t e r
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιουν 05, 2012 2:14 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές,Υγειονομικές Εξετάσεις (2012)

Δημοσίευση από d e x t e r »

Καλημέρα σε όλους.
Πριν απο περίπου ένα χρόνο χρειάστηκε να κάνω δισκεκτομή για αφαίρεση δισκοκήλης. Αφού πέρασε ένας μήνας επανήλθα στις δραστηριότητές μου κανονικά (με προσοχή τον πρώτο καιρό). Εχω φθασει σε βαθμό αποκαταστασης σχεδον 100%. Κανω κολύμπι και Οποιαδήποτε είδους άσΚΗΣΗ εκτος την άρση μεγάλου βάρους. Και στα αθλήματα πιάνω τα όρια με ευκολία. Ενδιαφέρομαι για την Αστυνομία ειτε αστυφυλακων ειτε αξιωματικων. Πιστευετε οτι μπορει να υπαρξει προβλημα στον υγειονομικό έλεγχο; Σας ευχαριστω.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης